Swędząca skóra, bąble

napisał/a: mała93 2015-03-07 22:53
witam, od pewnego czasu mam dziwny problem. Bardzo swędzi mnie skóra (praktycznie na całym ciele). Gdy się podrapie wychodzą mi bąble podobne do tych po ugryzieniu komara tylko mniejsze i czerwone albo nawet linie w tych miejscach w dotyku wypukłe jakby bąbel-linia i te zmiany swędzą jeszcze bardziej. Za jakiś czas znikają całkowicie. Najgorsze są swędzące wnętrza dłoni, czasem też wyskakują jakieś pojedyncze czerwone plamki. Odrobine mniej swędzą jak są nakremowane . Pomóżcie bo zwariuje niedługo :(
napisał/a: mirka90 2015-03-22 18:35
Witam , mam bardzo podobne objawy, lekarze zakwalifikowali to jako pokrzywkę mechaniczną, jest to gehenna - ale występująca okresowo ,co ją powoduje/pobudza nie wiadomo. nie pomaga dieta, zmiana detergentów- w pierwszej fazie pomaga lek clatra, gdy założę sweter z ściągaczem po kilku min. są pierwsze obrzęki , nie mogę używać tamponów , nosić fig, spodni z ciasnym krokiem, wzgórek łonowy daje objawy zwielokrotnione zwg na temperaturę, puchnie pochwa ,oddanie moczy to katorga lun nie możliwe, pachwiny stawy, utrapieniem są stopy ,miejsce sciągania przez gumkę bielizny pas, stanik , puchnące usta, bąble zlewają cie tworzą większe ,jedynym skutecznym lekarstwem jest zastrzyk dexawen, -działanie odczuwasz już w czasie podawania, Wtedy mogę być ubrana tylko w koszulę nocną ,luźną i lekką . Nie współżyję ,nie uprawiam sportu, zrezygnowałam ze wszystkiego. poprawy brak. Pierwsze objawy w 23 lat -myślałam że pchła mnie pogryzała na spacerze ,cała łydka pod kolanem była w bąblach podobnych do komarzych ukąszeń, później było tylko gorzej. Przeszłam niezliczona ilość badań, diagnoz i sposobów leczenia -efekt żaden - ginekolog odradziła współżycie , zmianę podpasek, gastrolog zmianę diety, dermatolog podobnie- leczenie w szpitalu po dexawenie kilkanaście dni owszem poprawa!! ale nie mogę założyć majtek bo w pachwinach i miejscu gumki od razu ,,Parówki"Nie używam alkoholu... chyba zacznę...