Swędząca głowa, czerwone krosty, wypadające włosy.

napisał/a: misiekele 2012-10-05 12:27
Witam serdecznie, mam 27 lat już od jakiegoś czasu śwędzi mnie głowa najbardziej na czubku, na skórze mam czerwone chrosty, łupiesz i do tego wydaje mi się że moje włosy są takie liche że ich jest mało na głowie (prześwity) a już nie jedna osoba powiedziała mi że łysieję . Czy może mi ktoś pomóc lub ewentualnie coś zaproponować?

Pozdrawiam
napisał/a: medyka 2012-10-05 15:01
Witam, ja mam podobny problem. Od dłuższego czasu, około 5mc mam tak jakby chrosty na głowie, we włosach, białe grudki. Głowa swędzi. Pojawiły się chyba po stosowaniu szamponu i odżywki NIVEA INTENSE REPAIR NOWA FORMUŁA pomarańczowe. Nizoral nie pomógł. Zminiałam na GARNIER FRUCTIS wzmacniający i dalej drapałam się. Jestem po 4 myciu szamponem FALILIJNY SZAMPON Z CZARNĄ RZEPĄ Z WITAMINAMI DO WŁOSÓW TŁUSTYCH I NORMALNYCH POLLENA. Zauważyłam minimalną poprawę ale i tak wybieram się do dermatologa. To samo radzę ;) Natomiast spotkałam się z taką opinią, że szampony, odżywki itd do włosów kupowane w hipermarkecie szkodzą, ponieważ są naświetlane na półkach-światłem w sklepie na każdej wystawie. Może coś w tym jest, sama kupiłam w hipermarkecie mleczko do demakijażu ZIAJA i dostałam uczulenie, to samo mleczko kupiłam w aptece i nie dostałam uczulenia, nawet była inna konsystencja :) Powodzenia,
napisał/a: misiekele 2012-10-11 08:49
A coś więcej możecie polecić na takie objawy może jakieś domowe sposoby? Po prostu czuję że mam mniej włosów na górze , jak nic nie pomoże to na pewno wybiorę się do lekarza ale czy najpierw iść z tym do rodzinnego czy od razu do dermatologa?

Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2012-10-11 11:48
Moim zdaniem od razu wizyta u dermatologa, nie musisz mieć skierowania.
napisał/a: misiekele 2012-10-11 12:35
A jak długo czeka się na wizytę? Dodam że jestem osobą bezrobotną zarejestrowaną w PUP więc tylko z NFZ.
napisał/a: piotrosiama 2012-10-11 12:52
Trudno mi powiedzieć jak długo się czeka, wszystko zależy od ilości pacjentów chcących dostać się na wizytę.
napisał/a: misiekele 2012-10-13 10:15
A na chwilę obecną oprócz wizyty u dermatologa co mógłbym zastosować aby włosów na głowie zrobiło się więcej?
napisał/a: piotrosiama 2012-10-13 12:31
Możesz popytać w aptece, ale moim zdaniem powinien to obejrzeć lekarz.
napisał/a: misiekele 2012-10-13 14:26
Z dermatologiem będzie tak jak z innymi nic nie poradzą i tyle, a wiele już czytałem że nie jedna osoba chodziła po lekarzach badania robiła i nic nie wykryto, mam wrażenie że zemną też tak bedzie...
napisał/a: piotrosiama 2012-10-13 14:53
Mogłeś się nabawić np. jakiegoś grzybka i bez oceny w realu trudno prawidłowo dobrać leczenie.
napisał/a: misiekele 2012-10-15 10:28
Śwdzenie nie jest aż tak mocne ale od czasu do czasu odczuwalne, co do chrostków to nie ma ich aż wiele ale wydaje mi się że pojawiają się podczas zestresowania, nerwów.
napisał/a: Vattier 2012-10-15 12:58
1. Masz jakieś wykwity na twarzy - w okolicy nosa, na czole, w okolicy brwi, za uszami, w okolicy mostka, między łopatkami?
2. Czy w rodzinie występują jakieś choroby skóry?
3. Jesteś na coś uczulony?
4. Kim jesteś z zawodu?