Suplementy na poprawę myślenia

napisał/a: anofex 2017-08-08 18:28
Jestem osobą z otyłością olbrzymią (BMI około 44), przed r.ż. . Powoli się odchudzam. Miałem cały zestaw badań endokrynologicznych (testosteron, hormony tarczycy, i wiele innych) a także podstawowe typu morfologia, cholesterol itp., jakiś czas temu miałem rezonans głowy, co roku robię sobie usg (profilaktycznie), ogólnie jestem zdrowy, wszystkie badania są ok, wszystko w normie i nie mam jakichś poważniejszych chorób - mam początki nadciśnienia (bez leków około 140/80) i biorę Losacor (na ciśnienie) i Anafranil z racji problemów z depresją. Od kiedy pamiętam zawsze chodzę zmęczony, niewysypiam się, brakuje mi energii i zdecydowałem się stosować jakieś suplementy. Aktualnie biorę :
-sypka guarana (dawka około 250mg kofeiny)
-3x Stress Control Olimp
Nie jestem zadowolony z efektów, co sądzicie o tym by do tego zestawu dodać macę (3g ekstraktu 4:1).
Mam taką pracę że muszę być cały czas czujny, skupiony, nie mogę przysypiać albo ziewać itp.
Czy takie połączenie stwarza zagrożenie dla zdrowia? Co innego można by zastosować ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-08-09 07:35
Ale Twoje objawy jak najbardziej mogą być od depresji i/lub od klomipraminy.
Stress Controll ma dobre opinie. Nie wiem jak długo bierzesz ale dopiero po ok. 6 tygodniach jakbyś nic nie czuł to można powiedzieć że "nie działa". Próbuj też zmieniać dawkowanie czyli np. zamiast 3x1 weź 3 kapsy od razu. Nie bierze też tego suplementu po 18:00 bo może powodować problemy z zaśnięciem do tego możesz mieć bardzo realne sny a to też powoduje "niewyspanie" się.
Guarany też bym nie brał, bo jednak przy depresji, kofeina może ją pogłębić.

Jak wygląda Twoja dieta? Duża ilość węglowodanów to również senność. Skoro masz taką nadwagę raczej spożywasz dużo węglowodanów i to też nie pomaga ani na wagę ani na depresję.
napisał/a: anofex 2017-08-09 13:53
Od kilku dni jestem na diecie niskowęglowodanowej (jeśli już jakieś węglę są to są złożone - pieczywo razowe, kasza gryczana itp. ), mam pewną wiedzę o żywieniu i wydaje mi się że dostarczam wszystkie składniki,staram się odchudzać za pomocą diety i jak się trochę ochłodzi to dołącze ruch. Dawniej dużo piłem napojów słodzonych i energy drinków ale zmiana diety nie spowodowała poprawy samopoczucie i większej energi :( jak zacząłem stosować Anafranil to też nie pogorszyło ani nie polepszyło się (tak samo z guarana) :/ wszystkie suplementy biorę rano, tak by przynajmniej trochę się obudzić
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-08-09 13:59
A ten stress control jak długo bierzesz?
napisał/a: anofex 2017-08-23 14:39
Brałem coś koło 6 tygodni ale nie widziałem efektów więc odpuściłem. Zostawiłem sobie tyko mace i 300-350 mg kofeiny (z guarany). Co można włączyć do diety by dodać sobie energii ? od 3 tygodni zacząłem pracować nad sobą i mam dietę opartą na borówkach (10-15 dag dziennie), jogurcie naturalnym , 2-4 bananach, chlebie razowym, do tego 20-40 migdałów codziennie, co drugi dzień na zmianę ananas albo grejpfrut, 2-3 razy w tygodniu jabłka, obiad kurczak gotowany z jakimiś warzywami, zazwyczaj bez węglowodanów (czasami kasza)