suplementy chroniące stawy

napisał/a: seidman 2012-12-26 14:44
Cześć,
mam 20 lat i od kilku lat odczuwam lekkie bóle w stawach, podczas pracy często słychać charakterystyczne "strzykanie" i mam wrażenie, że niektóre stawy nie pracują tak jak powinny (jakby kości się o siebie ocierały) np. jeden staw łokciowy pracuje inaczej drugi inaczej.

Chodzę do reumatologa, ale jak na razie od 3 lat bez żadnych efektów, często wykonuje różne badania, nie jest to na tyle uciążliwe żebym koniecznie potrzebował brać leki, ale podczas wykonywania ćwiczeń zdarza mi się, że po zwykłym podskoku zaczyna boleć mnie kolano i mam wrażenie jakby było niestabilne.

Ostatnio zauważyłem, że co raz więcej pojawia się suplementów zawierających kolagen i jakieś inne substancje. Chciałbym sprawdzić czy jest to skuteczne w moim przypadku.
Czytałem, że wśród sportowców najlepszą opinią cieszy się Animal Flex. Warto to zastosować? Jeśli nie to może coś innego?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-26 14:49
Animal Flex drogi ale naprawdę warty swojej ceny, na forach sportowych zbiera świetne noty, więc jak Cię stać no możesz śmiało kupić i wypróbować. Tylko wybierz wersję amerykańską z MSM w składzie.
napisał/a: seidman 2012-12-26 15:42
Wielkie dzięki za odpowiedź.
Faktycznie jest dość drogi, ale mam nadzieję, że skuteczny i po tych 44 saszetkach będę czuł chociaż poprawę w takim stopniu żeby zdecydować czy kupić kolejne opakowanie.
napisał/a: szczerbaty 2013-02-04 10:30
Który z tych trzech preparatów jest najlepszy na stawy 4flex,Animal Flex czy Glukozamina Plus Olimpu?
Czy może ktoś może polecić jeszcze jakieś inne?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-02-04 10:33
Animal Flex zdecydowanie.
napisał/a: szczerbaty 2013-02-04 23:33
Dlaczego uważasz ,że jest lepszy od dwóch pozostałych?Na podstawie składu,własnych doświadczeń czy opinii osób które go zażywały?

Brałem kiedyś Glukozaminę Plus.Trudno powiedzieć czy były jakieś zauważalne efekty.Z Animal Flex i 4Flex nie mam żadnych doświadczeń.
napisał/a: czybit161 2013-02-05 00:15
Do tego można jeszcze dołaczyć nieco tańszy "Cissus"
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-02-05 06:09
Glukozamina nie działa w cale, znaczy się działa na równi z placebo, więc na starcie możemy ją sobie darować. Kolageny są ok. ale trzeba brać wiele miesięcy aby coś "poczuć". Animal ma bogaty skład z wieloma substancjami p. zapalnymi których działanie można szybko zauważyć.
napisał/a: szczerbaty 2013-02-11 20:39
Czyli na początek Animal Flex ewentualnie do tego Cissus.
Interesuje mnie jaka jest wasza ocena Glukozaminy.
Animal z tego co tu czytam jest środkiem mocnym , dającym szybki efekt.
Jaki środek można zażywać profilaktycznie przez wiele tygodni lub miesięcy?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-02-11 20:46
Glukozamina solo = placebo więc można sobie darować.

Profilaktycznie możesz brać np. Arthoblock Forte Olimpa, Kolagen (np. Flexagen), okresowo Animala lub właśnie Cissusa.
napisał/a: szczerbaty 2013-02-19 13:36
Dzięki za odpowiedzi.
Zdecydowałem się na początek na Animal Flex , a potem zobaczymy.
napisał/a: annetta28 2014-09-14 21:03
Dobry jest też suplement ActivLab Machine Man Joint Recovery z glukozaminą, chondroityną i kwasem hialuronowym. Dostępny w G-Supplements.