Suplementacja w nauce

napisał/a: Aquagen 2007-08-16 09:43
Witam,
mam pytanie odnośnie suplementów diety, które mają za zadanie wspomagać naukę. Jest ich wiele na rynku ale nie mam pojęcia które preparaty są godne uwagi. Czy może ktoś z Was ma jakąś szerszą wiedzę w tej dziedzinie i potrafi powiedzieć jakie odżywki są skuteczne. Chodzi mi głównie o preparaty wspomagające myślenie i zapamiętywanie a niekoniecznie środki pobudzające. Znalazłem jedną pozycję, która wyróżnia się na tle innych: ALC firmy OLIMP.
Substancją czynna jest w niej Acetyl-L-Karnityna. Pomimo dość obszernego opisu na stronie producenta i usilnych poszukiwaniach w Farmakopei nie wiem czy ten preparat posiada przypisywane mu właściwości.
napisał/a: klapouszek2 2007-08-17 00:39
Sama L-Karnityna -hmmm wydaje mi się, że coś lepszego na rozumek to: lecytyna - usprawnia prace komorek nerwowych co poprawia kojarzenie i zapamietywanie, ginkgo biloba (milorzab japonski) poprawia przeplyw krwi w mozgu przez co komorki otrzymuja wiecej tlenu i glukozy dzieki czemu sa lepiej odzywione i lepiej pracuja co podnosi ogolna sprawnosc mozgu, witaminy z grupy B poprawiaja przekaznictwo nerwowe oraz magnez tez korzystnie wplywa na uklad nerwowy.... dlatego mozna sprobowac cos z tymi skladnikami Bilomax albo Naturapia Pamięć. Jeśli ma dodatkowo pobudzić to z dodatkiem np.: kofeiny i L-karnityny Plusssz Activ czy guarany Memory Formula.
napisał/a: Aquagen 2007-09-08 12:04
Dziękuję użytkownikowi Klapouszek (a może raczej Klapuszce) za odpowiedź. Dodatkowe, bardzo ciekawe informacje znalazłem jeszce w Farmacji Polskiej Tom LXIII 1-15 Sierpnia 2007. Szkoda tylko, że nie ma na rynku jednego preparatu zawierającego wszystkie wymienione tam składniki. Jeśli jet Gotu Kola to nie ma Bacopa monnieri L. Trzeba wszystko skompletować z 3-4 preparatów. Ciekawe jaki przyrost zdolności intelektualnych można dzięki nim uzyskać?
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-09-08 12:59
Ja przy sesjach brałem Ginko Biloba + Kawę. Na mnie działało, nie chciało mi się tak szybko spać. Raz wypróbowałem też Taurynę, jest to aminokwas który jest także przydatny przy wzmożonym wysiłku pschicznym, działał super, choć na owe czasy (kilka lat temu) był dosyć drogi i trudny do zdobycia (jedyny producent firma Hi Tec - produkująca odżywki dla sportowców), ale obecnie produkuje ją już wiele firm. Lecytyny brać nie mogłem, bo strasznie bolała mnie po niej głowa, więc nie wiem jak działa.
Pozdrawiam