Super foods - produkty

napisał/a: Nya desu 2013-07-20 16:14
Witajcie,
ostatnio spotkałam się z pojęciem Super foods.
Fajnie wyjaśnia to dziewczyna na swoim blogu, której efekty metamorfozy oglądałam na Youtube ;)
Dziewczyna pisze:
napisal(a): Do SUPER FOOD’S zalicza sie: Nasiona Chia, Kokos, Kakao, Spiruline, Aloes, Maca, Jagody Goji, Jagody Acai.

Tu więcej informacji: http://malywielkiswiatewla.wordpress.com/2012/08/28/czy-slyszalyscie-o-super-foods-super-jedzenie-przyszlosci/

Stosuję olej kokosowy od jakichś 2 miesięcy. Pisałam w swoim wątku ("Moje tarczycowe przeboje"), że po wprowadzeniu oleju kokosowego do diety poprawiły się moje wyniki zarówno tarczycy jak i ciśnienie tętnicze.

Od miesiąca stosuję w diecie także nasiona Chia. Dowiedziałam się o nich z reportażu w Faktach TVN (telewizja bawi i uczy)
http://fakty.tvn24.pl/tygrys-na-kielkach,325429.html - niestety, ale video chyba zostało ściągnięte.

Co można znaleźć o nasionach Chia w internecie:
napisal(a):Chia inaczej szałwa hiszpańska (Salvia columbariae), jest to niezwykła roślina, która pochodzi z centralnej i południowej części Meksyku oraz z Gwatemali. Chia to bardzo stara roślina, która była uprawiana już przez Azteków w czasach prekolumbijskich. Ze względu na jej niezwykłe wartości energetyczne zaliczali oni Chia do pięciu najważniejszych pokarmów, które spożywali. Przez wieki nasiona Chia były używane także jako podstawowe pożywienie dla Indian z południowo-zachodniej części dzisiejszego Meksyku. Mogli spożyć zaledwie 1 łyżeczkę na dzień i maszerować 24 godziny bez przerwy. Słowo Chia pochodzi od słowa „Chian”, co w języku nahuatl, znaczy oleisty.

skoki młodziezWspółcześnie Chia uprawiana jest przede wszystkim w Meksyku, Boliwii, Argentynie, Ekwadorze, Australii i Gwatemali i w tych krajach jest najbardziej popularna. Nasiona Chia są także coraz powszechniej stosowane w Europie. W 2009 roku zostały zatwierdzone przez Unię Europejską jako produkt spożywczy i są coraz powszechniej dostępne w sprzedaży (sklep internetowy, sklep zielarski, sklep EKO)

Nasiona Chia posiadają niezwykłe właściwości. Zawierają dużą ilość bardzo wartościowych i odżywczych składników. Nasiona Chia znajdują szerokie zastosowanie w kuchni ( patrz Chia przepisy kulinarne). Używanie ich do przyrządzania codzienych posiłków nie tylko poprawia smak potraw ale przede wszystkim ponosi ich walory zdrowotne. Te niepozorne nasionka kryją w sobię potężną dawkę energii, która wzmocni każdy ludzki organizm.

Nasiona Chia ze względu na swoje niezwykłe właściwości są zaliczane do grupy najbardziej wartościowych pokarmów. Nasiona Chia są ważnym elementem wspierającym zwalczenie wielu procesów chorobowych. Nasiona Chia wpływają dodatnio na zdrowie ficzne jak i psychiczne.


Nasiona Chia:

stanowią bogate, roślinne źródło kwasów Omega-3. Olej z Nasion Chia zawiera 30% kwasów omega-3 oraz 40% kwasów omega-6.
są polecane dla diabetyków. Spowalniają wchłanianie cukrów i pomagają regulować ich poziom we krwi.
Zawierają dużą ilość błonnika ( ok.25% ), który działa korzystnie na układ trawienny i zapewnia długie uczucie sytości. W związku z tym wskazane są dla osób zmagających się z nadwagą i otyłością.
wykazują dużą zawartość antyoksydantów oraz witamin i minerałów takich jak wapń, fosfor, magnez, żelazo, niacyna i cynk. Charakteryzują się również wysoką zawartością łatwo przyswajalnego białka, (ok. 20%), głównie rozpuszczalnego w wodzie, o wysokiej masie cząsteczkowej)
wspomagają nawilżanie organizmu ponieważ mogą zatrzymywać dziesięciokrotność joginswojej wagi . Ze względu na swoje właściwości hydrofilowe są efektywnym uzupełnieniem diety sportowców
spowalniają rozkład węglowodanów na cukry proste
nie zawierają glutenu, zawierają śladowe ilości sodu

Porcja 15 g nasion Chia zawiera:

107 mg wapnia
160 mg fosforu
2,4 mg żelaza
105 mg potasu
59 mg magnezu
0,5 mg cynku

źródło: http://chia.pl/

Proszę o pomoc w tworzeniu wątku, myślę, że możemy zrobić taką bazę informacji nt. Super Foods.
Uważam, że te produkty powinny znaleźć się w diecie każdego świadomego swojego zdrowia człowieka. Jest to żywność droga (najtańszy olej kokosowy srednio 15zł/500ml, Nasiona Chia 75zł/kg, nie mówiąc już o cenach jagód Acai czy Spirulliny). Przykro mi, że przez swoją cenę, ograniczona jest dostępność dla przeciętnych konsumentów.

Pozdrawiam