suchy kaszel prowadzący do wymiotów

napisał/a: hopsiaczek1 2007-06-10 20:39
Witam wszystkich,
kilka miesięcy temu przechodziłam zapalenie oskrzeli i od tego czasu nie mogę pozbyć się uciążliwego suchego kaszlu. Napady kaszlu są coraz częściej tak silne, że doprowadzają mnie do wymiotów (w ciągu ostatniego 1,5 tygodnia wymiotowałam około 4 razy).
Czy ktoś może mi pomóc?
napisał/a: klapouszek2 2007-06-17 16:24
a tabletki takie jak acodin czy thiocodin nie pomagają?
napisał/a: hopsiaczek1 2007-06-17 21:19
klapouszek napisal(a):a tabletki takie jak acodin czy thiocodin nie pomagają?


Thiocodin pomaga, ale przecież nie można go dłuższy czas zażywać... Ale teraz znowu kupiłam i chyba jedno albo dwa opakowania co 2-3 miesiące nie zaszkodzą...?
napisał/a: klapouszek2 2007-06-17 22:46
nie powinny ale jeśli kaszel później powraca to znaczy, że coś jest nie tak. A lekarz co na to? przepisał jakieś leki? może coś wziewnego rozkurczającego oskrzela? Bez rec to tylko coś przeciwkaszlowego może być w tabletkach/syropie jak właśnie thiocodin czy bezpieczniejszy acodin. Nie zaszkodzi też picie syropu prawoślazowego.
napisał/a: hopsiaczek1 2007-06-18 18:27
klapouszek napisal(a):nie powinny ale jeśli kaszel później powraca to znaczy, że coś jest nie tak. A lekarz co na to? przepisał jakieś leki? może coś wziewnego rozkurczającego oskrzela? Bez rec to tylko coś przeciwkaszlowego może być w tabletkach/syropie jak właśnie thiocodin czy bezpieczniejszy acodin. Nie zaszkodzi też picie syropu prawoślazowego.


dzisiaj byłam u lekarza - przepisał mi thiocodin i zalecił prześwietlenie klatki piersiowej, a potem wizytę u laryngologa - zobaczymy