suche,piekące usta z drobną wysypką i pękanie kącików ust

napisał/a: Katrin17O 2015-11-10 13:47
Witam. Od ponad roku mam przewlekle suche,łuszczące się i piekące usta oraz pękające kąciki ust,pojawia się wzdłuż lini ust drobna wysypka.Używam maści protopic,która pomaga,ale chciałabym poznać przyczynę tej alergi.Na chwilę obecną wiem,że mam alergię na nikiel(++),przede mną testy na alergię wziewną i pokarmową.Trudno mi uwierzyć,że przyczyną mojej alergi może być
nikiel.Czy ktoś ma podobny problem i zna jego podłoże?
napisał/a: Peter 2015-11-18 08:54
Zwykle takie zmiany określa się mianem okołoustnego zapalenia skóry. Zwykle tła alergicznego, co potwierdza test alergiczny w Pani przypadku (Nikiel +++). Zwykle przyczyną są kosmetyki, które bardzo często zwierają nikiel. Najlepszym rozwiązaniem jest unikanie alergenu.
napisał/a: Katrin17O 2015-11-18 12:02
Mam alergię na nikiel(++) i w sumie miałam uczulenie zawsze przy dłuższym noszeniu metali,tak po kilku dniach. Nie używam pomadek, smaruję usta tylko wazeliną i maścią witaminową robioną w aptece. W takim razie wysypka na ustach może być od smarowania twarzy kremem nivea?,na twarzy nie mam żadnych zmian.
napisał/a: Peter 2015-11-19 08:39
Na razie byłbym za odstawieniem nawet kremu Nivea. Jeśli myjesz twarz bieżąca wodą, to też może być powód. Najlepiej myć wodą przegotowaną, odstaną. Poza tym takie podrażnienie może powodować pasta do zębów. Zakupić bez konserwantów, naturalną np. firmy Himalaya lub inną podobną.
napisał/a: kasia971 2015-11-20 14:53
Krem Nivea, podobnie jak inne popularne kosmetyki, jest pełen konserwantów i sztucznego aromatu, które mogą podrażniać. Najlepiej sotosować kosmetyki ekologiczne z certyfikatami np. firmy Lavera - używam i chwalę sobie. Pastę do zębów też mają w swojej ofercie. Jeśli dla kogoś takie kosmetyki są za drogie, to już lepiej kupić zwykły krem dziecięcy Babydream Extrasensitive z Rossmanna za 5 złotych - też używam i jestem zadowolona.

Proszę sobie porównać ilość szkodliwych składników: strona po węgiersku, ale wystarczy jeden rzut oka:)

http://kremmania.hu/kremek/nivea-soft-intenziv-hidratalo-krem
i
http://kremmania.hu/kremek/babydream-extra-sensitive-panthenol-popsikrem
napisał/a: Katrin17O 2015-11-25 21:54
Dziękuję, zaczęłam korzystać z tych porad i poczekam na efekty.
napisał/a: mileymila 2015-12-09 08:58
Mam ten sam problem, nie podjerzewałam że może to być przez krem a codziennie go stosuje...
napisał/a: Katrin17O 2015-12-09 23:19
Przyczyn może być wiele, ale warto po kolei sprawdzać różne opcje mogące powodować taki problem. Ja na dzień dzisiejszy uzyskałam pewną poprawę-najpierw odstawiłam na okres dwóch tygodni krem do twarzy,zmieniłam pastę do zębów,myłam twarz przegotowaną wodą,a potem zaczęłam używać kosmetyki włącznie z pastą do
zębów proponowanej mi wyżej firmy Lavera. Obecnie mam tylko zaczerwienione kąciki ust i trochę
pękniętą skórę. Nie pojawia się paskudny stan
zapalny na całych ustach,usta się wygładziły. Jest lepiej,czekam jeszcze na testy na alergię pokarmową.