Suche oczy

napisał/a: seb_0 2009-11-25 18:18
Od jakiegoś czasu czuje jakby moje oczy były suche, w kącikach przy nosie gałki oczne są zaczerwienione. Po przebudzeniu się zarówno w kącikach przy nosie jak i po przeciwnej stronie gałki oczne są czerwone. Przy poruszaniu odczuwam lekki ból. Miałem już spuchnięte powieki pewnego dnia jak obudziłem się rano, potem były tak jakby wysuszone i skóra na nich się złuszczała, najbardziej w tym miejscu gdzie są żęsy.
napisał/a: beta32 2009-11-25 19:19
Witaj:)
wiesz co ja myślę , ze moze to jest uczulenie(alergia), ..... spróbuj maści ze świetlikiem, okłady z herbaty przykładać(opuchnięcia).......maść z wit,A(okolice oczu), i jeszcze dobra jest szałwia na wysuszoną skórę(okłady na noc) , godna polecenia.....jeżeli nic z tych rzeczy nie pomoże to nalezy iśc do dermatologa.....pozdrawiam
napisał/a: KATERINA 2009-11-25 23:33
Ale mu poleciłaś - popularne stosowane i głoszone brednie - herbata wysusza, świetlik też bo ma garbniki -wcale nie będzie lepiej. Po pierwsze trzeba iść do okulisty i TO ZAWSZE w takim przypadku powinny być pierwsze kroki. Dwa do oczu można używać - nosisz kontakty bo jak tak to dopiero po zdjęciu kontaktów - OFTARINOL do płukania oczu. Pojemniczki do kupienia w aptece. Dwa krople typu:
HYABAK
TEARS naturalle II
lub VISMED
i używać - kupić nawilżacz powietrza dużo pić! Jesli sytuacja nie ulega poprawie iść nawet teraz to okulisty - przebadac się suchość oczu może być spowodowana problemami zdrowotnymi
zrobić badania ogólne
morfologia
mocz
i cukier
OB
Zmienić sposób odżywiania -jeść dużo ryb - tuńczyk, łosoś
kupić w sklepie zielarskim kapsułki z oleju ogórecznika, olej z siemienia lnianego i jeść łyżkę na kolację można polać kromkę chleba oleju łyżką - dodać do sera białego etc.
Dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych - olej z czarnej porzeczki, olej z czarnuszki siewnej.
Poczytaj w sieci o nienasyconych kwasach tłuszczowych{inaczej popularnie zwanych witaminą F}
Możesz poszukać w sklepie zielarskim/aptece czy nie ma:
kapsułek z oleju z wiesiołka.
Nie wierz w bzdury, że pomaga świetlik albo herbata!
I idź do okulisty! Możesz mieć zapalenie spojówek i inne problemy!
Bierzesz jakieś leki, które moga dawac takie skutki, chorujesz na coś przewlekle {cukrzyca}?
napisał/a: seb_0 2009-11-26 19:08
morfologia, OB, cukier, mam dobre. nie choruję przewlekle, miałem problem z zatoką, może to ma z tym związek. Ogólnie podobnie miałem rok temu o tej porze, tylko, że było gorzej, bo przez tydzien miałem takie suche oczy i powieki, że nie mogłem ich otworzyć.
napisał/a: joasia22 2013-03-04 23:15
Ja polecam przeczytać artykuł o zespole suchego oka na stronie nocnerozmowy.pl
Można zastosować sztuczne łzy, a najlepiej wybrać się do okulisty. Pozdrawiam
napisał/a: Mateusz261 2013-03-09 11:09
Ogolnie suche oko ciezko wyleczyc. U mnie wystarczy ze posiedze ze 2 godzinki przy komputerze i juz zaczynaja mnie piec oczy ;/
napisał/a: Anasthesia 2013-03-28 15:27
Wypróbujcie sobie krople Hialeye. Mi pomagają na 'suche oko' :D Są fajne bo mają gęstszą konsystencję i szybciej przynoszą ulgę niż inne sztuczne łzy. Stały się dla mnie nie zbędne przy pracy na komputerze, oczy już nie szczypią i nie są suche :)
napisał/a: basiakr 2013-11-11 15:38
Ja wolę brać tabletki bo działają przez cały dzień i całą noc. Biorę tableteczkę rano i mam cały dzień z głowy, nie muszę o tym pamiętać do końca dnia... oczy o sobie też nie przypominają :P wiec wychodzi na to że tabletki chronią oczy przed bodźcami zewnętrznymi (sztucznym światłem, siedzeniem przed monitorem itp.) i zapobiegają :D przed tymi uciążliwymi objawami :/