Suche oczy-dlaczego?

napisał/a: eau 2014-06-04 21:52
Witam.
Od roku bolą mnie oczy,ciągle czuję, że są bardzo suche. Z tego powodu śpię nawet po kilkanaście godzin dziennie, jak próbuję wstać wcześniej,to ból się jeszcze bardziej nasila. Nie chodzę obecnie do szkoły(matura), nie przemęczam się, nie korzystam zbyt długo z komputera(czym próbowano moje objawy tłumaczyć).
Początkowo okulista odesłał mnie do alergologa( wcześniej oczy były dodatkowo czerwone, teraz to minęło), alergolog wykluczył możliwość alergii. Wykluczono także zespół suchego oka. Byłam już u kilku okulistów- mówią jedynie, że oczy są bardzo suche, ale żaden nie widzi podstaw do takiej suchości( ze strony oka), każą używać kropli nawilżających-przetestowałam już chyba większość dostępnych na rynku i pomagają nieznacznie i na krótko. Podejrzenie padło na niedoczynność tarczycy, z której powodu zażywałam euthyrox kilka lat. Leki jednak odstawiłam 2-3 miesiące temu z powodu złego samopoczucia po nich, a mimo to wyniki TSH są w porządku( endokrynolog mówiła, że w moim przypadku będzie to być może możliwe, Hashimoto wykluczono). Okuliści odsyłają mnie do internisty,internista do okulisty i nie wiem już co robić... Czy ktoś ma jakiś pomysł skąd suchość w oczach? Jakie ewentualnie badania mogłabym zrobić, albo do lekarza jakiej specjalności się udać?
napisał/a: eau 2014-06-04 22:30
Nie mogę edytować wiadomości,a chciałabym jeszcze dodać, że od kilu lat nie jem mięsa( w tym ryb). Czy to może być spowodowane niedoborem jakiegoś składnika dostarczanego do organizmu wraz z mięsem?
napisał/a: szarlot27 2014-07-18 21:48
miałam ten problem, reumatolog mówił o chorobie suchego oka, internista , ze jest stan zapalny, okulista dał krople przeciwzapalne i po ich skończeniu krople nawilżające oczy-oczy są w lepszym stanie (tylko przeszklone).