Sucha i zaczerwieniona skóra twarzy

napisał/a: Endrjus 2011-11-08 23:07
Witam, od dłuższego czasu mam problem ze skórą na twarzy. Na czole, między brwiami, w okolicach nosa i uszu mam suchą skórę, która w dodatku często jest swędząca i zaczerwieniona. Stosowałem przeróżne kremy, w tym maść zrobioną na recepte w aptece (hascobaza + witaminy A i E) - bez skutku. Brałem też capivit jakiś czas ale nic to nie dało. Co moglibyście mi poradzić?
napisał/a: falco 2011-11-08 23:30
Na podstawie opisu obstawiał bym łojotokowe zapalenie skóry. Czy ma Pan również problemy z łupieżem? Jeśli tak to zwiększamy prawdopodobieństwo diagnozy. Co stosować? Polecam krem z gatunku emolientów do smarowania kilka razy dziennie. W sytuacji gdy potrzebuje Pan szybszej poprawy wizerunku można dodać jakiś glikokortykosteroid w kremie i w małym stężeniu np. Hydrocortyson 0,5% krem ale to tylko w ostateczności bo konsekwencje częstego stosowania tych leków nie są zbyt przyjemne,a i podawanie ich na twarz nie jest zbyt wskazane. Głowę myć szamponem z substancją przeciwgrzybiczą np. Nizoral i przy okazji potraktować nizoralem zmienione chorobowo miejsca. Doustne preparaty wpływające na stan skóry też nie zaszkodzą. Przy braku skuteczności tego typu kuracji dermatolog może wytoczyć działa większego kalibru. Ogólnie jeśli moja koncepcja jest słuszna to raczej nie ma wielkich szans na pełne wyleczenie, choroba jest wredna i i często nawraca dając mniej lub bardziej nasilone objawy. Aczkolwiek to tylko strzał i właściwą diagnozę trzeba by skonsultować z dermatologiem.
napisał/a: Endrjus 2011-11-08 23:35
Dziękuję za szybką odpowiedź. I proszę nie pisać mi na pan bo ja młody gościu jestem.:) Tak, mam niestety problemy z łupieżem.
napisał/a: Endrjus 2011-11-09 18:49
Spojrzałem w google grafika i nie wygląda to tak jak u mnie. Ja nie mam ropnych wyprysków na twarzy. Po prostu skóra jest zaczerwieniona i rogowacieje.
napisał/a: falco 2011-11-09 21:29
Formy ŁZS mogą być różne ja raczej miałem na myśli coś takiego:
http://commed.pl/nadzerka-vt9115.html
Zerknij na zdjęcia i porównaj.
napisał/a: heyah888 2011-12-29 19:07
Ja proponuje Cetaphil, można a nawet trzeba stosować codziennie. Po około tygodniu zauważysz poprawę. Polecam.