Sucha i zaczerwieniona skóra między palcami rąk

napisał/a: kasia2377 2009-04-01 11:49
Witam,
Od jakiegoś czasu mam bardzo suchą skórę między palcami rąk. Nawilżałam ją kremem i na jakiś czas był spokój. Jednk po jakimś czasie sóra znów staje się kucha. Myślałam że może to skutek zimy, ale teraz doszło jeszcze zaczerwienienie. Dodam że swędzenia nie odczuwam wcale.
Proszę o poradę co może być przyczyną takich objawów.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-04-01 16:59
Może być grzybica, atopowe zapalenie skóry lub właśnie skóra przesuszona. Kremuj kilka razy dziennie ręce, obowiązkowo po każdym myciu i przed wyjściem na powietrze, jak po kilku dniach nie będzie poprawy idź do dermatologa.
napisał/a: ane7 2009-04-02 22:10
Dopinam się do tego wątku.Mam podobny problem z 9 letnim synkiem.Ma suchą i zaczerwienioną skore na dłoniach.Ale tylko wtedy, gdy długo przebywa na dworze.A było nawet tak,że skora pękała.Smaruje kremem Alantan Plus,ale problem powraca.Skora robi się czerwona gdy jest na dworze,w domu nie.
napisał/a: MartaiKuba1 2009-04-06 19:15
Witajcie,
na tego typu dolegliwości bardzo sprawdzają się produkty Emolium. W aptece bez recepty dostępna jest seria tych produktów. Wypróbujcie żel do mycia oraz krem specjalny. Pomagają na tego typu dolegliwości. Nawilżają , łagodzą podrażnienia.Mój synek i ja mamy azs. Używam tych produktów od jakiegoś czasu i mam wrażenie ze w końcu trafiłam na kosmetyki idealne dla dzieci i dorosłych z problemami skórnymi. Serdecznie polecam.
napisał/a: kasia2377 2009-10-26 20:57
Dzięki wszystkim za porady:))) Trochę czasu już minęło od założenia tego wątku ale dodam tylko że poszłam jednak z tym do dermatologa. Okazało się że to tylko przesuszona skóra. Dostałam kremik robiony na zamówienie, który kosztował 5 zł:)))) Jednak nie tylko drogie preparaty sa skuteczne bo ten okazał się rewelacyjny:))))
Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-10-27 07:22
No i takie rady miałaś: kremować.