Subkliniczna niedoczynność tarczycy

napisał/a: Jestemzywiolem 2014-11-12 11:44
Witam, potrzebuję porady. Jakiś czas temu zaczęły mi się problemy zdrowotne, postanowiłam więc zacząć „od nowa” (choć w zasadzie nie jestem taka stara!). Lekarze nie potrafili zdiagnozować, co mi jest więc napychali mnie lekami na wszystko, które w zasadzie tylko pogarszały mój stan zdrowia – uwierzcie, że miałam wszystkie możliwe skutki uboczne. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Jak na razie odstawiłam wszystkie leki i rzuciłam palenie – myślę, że czuję się lepiej. Głównym podejrzeniem obecnie jest subkliniczna niedoczynność tarczycy z powodu niedoboru jodu. Co powinnam zrobić? Jakieś wskazówki? Czy ktoś się z tym spotkał?
napisał/a: soaring 2014-11-12 22:45
oczywiście jest nam znana subkliniczna niedoczynność tarczycy. jakie masz wyniki? hashimoto wykluczone? jeśli tak, to suplementacja jodu jest najlepszym rozwiązaniem, ale potrzebne są duże dawki przez dłuższy okres (co najmniej kilka miesięcy).
napisał/a: Zmotywowana 2014-11-13 09:08
Z tego, co się orientuje to ze względu na różnorodność objawów ciężko zdiagnozować subkliniczną niedoczynność tarczycy. Czy ktoś w rodzinie chorował na tarczycę? Jakie masz objawy?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-11-13 09:34
Subkliniczną niedoczynność diagnozuje się dziecinie prosto. Wystarczą 3 wyniki (a nawet 2) i objawy typowe dla niedoczynności i ot cała filozofia.
napisał/a: Jestemzywiolem 2014-11-13 13:01
Wszystko zaczęło się od nagłych skoków ciśnienia, potem doszły napady gorąca – ale takie, że aż się rozbieram i nagle robi mi się strasznie zimno, krwotoki z nosa, trudności z przełykaniem, czasami nie mogę złapać oddechu i aż łzy mi się cisną do oczu. Jak mi zrobili ekg to wyszło niedokrwienie serca, w wynikach badań krwi bardzo podwyższone TSH, pozostałe rzeczy trochę za wysoko, trochę za nisko – rzadko kiedy w normie. Jestem przerażona, boję się, że to rak tylko lekarze chcą się upewnić i nic głośno nie mówią...

Teraz mnie wyrzucą z forum za to, że uważam iż Moderator nie ma racji: "typowe objawy niedoczynności" Pan napisał, rzeczywiście - jestem bardzo szczupła i nie tyję, mam wysokie ciśnienie, a nie niskie - czyli objawy zupełnie odwrotne. Mam typowe objawy nadczynności.
napisał/a: soaring 2014-11-13 13:34
Nikt Cię z forum nie wyrzuci. Natomiast pełna diagnostyka tarczycy powinna objąć badania: tsh, ft4, ft3, anty-tpo, anty-tg. Plus opcjonalnie usg. Wolimy komentować wyniki niż objawy.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-11-13 14:15
Jestemzywiolem napisal(a):Wszystko zaczęło się od nagłych skoków ciśnienia, potem doszły napady gorąca – ale takie, że aż się rozbieram i nagle robi mi się strasznie zimno, krwotoki z nosa, trudności z przełykaniem, czasami nie mogę złapać oddechu i aż łzy mi się cisną do oczu. Jak mi zrobili ekg to wyszło niedokrwienie serca, w wynikach badań krwi bardzo podwyższone TSH, pozostałe rzeczy trochę za wysoko, trochę za nisko – rzadko kiedy w normie. Jestem przerażona, boję się, że to rak tylko lekarze chcą się upewnić i nic głośno nie mówią...

Teraz mnie wyrzucą z forum za to, że uważam iż Moderator nie ma racji: "typowe objawy niedoczynności" Pan napisał, rzeczywiście - jestem bardzo szczupła i nie tyję, mam wysokie ciśnienie, a nie niskie - czyli objawy zupełnie odwrotne. Mam typowe objawy nadczynności.


Subklinicznej niedoczynności nie diagnozuje się na podstawie samego TSH, jak masz fT3, fT4 poniżej normy to masz niedoczynność klasyczną, jak w normie, to albo niedoczynność subkliniczną albo inną chorobę w której jest podwyższone TSH.