Stymulator serca

napisał/a: kate18stg 2007-07-26 16:08
Witam mam 19 lat i miesiac temu wszczepiono mi stymulator serca. Choruje tez na nadcisnienie i zapalenie klebuszkow nerkowych. Mam pytanie czy z moimi chorobami mohe miec dzieci ?????? prosze o odp.
napisał/a: radle 2007-07-30 00:08
stymulator nie stanowi przeciwskazania do zajścia w ciążę, musi być Pani jedynie pod regularną kontrolą kardiologiczną, z okresowymi kontrolami rozrusznika. Przed porodem konieczna będzie konsultacja kardiologiczna, gdyby nie mogła Pani rodzić siłami natury. Co do nadciśnienia i kłębuszkowego zapalenia nerek-konieczna jest konsultacja nefrologa, na pewno musi Pani stosować farmakoterapię, która znormalizuje Pani ciśnienie tętnicze.
Pozdrawiam'Radosław Lenarczyk
napisał/a: kate18stg 2007-07-30 13:11
Dziekuje za odpowiedz na moje pytanie. A czy orientuje sie pan jak czesto trzeba kontrolowac rozrusznik ??
napisał/a: radle 2007-07-30 16:21
pierwsza kontrola ytdzień po wszczepieniu, druga-miesiąc, trzecia-3 miesiące, kolejne zależy od stanu pacjenta i urządzenia, ale orientacyjnie zazwyczaj co 6 miesięcy
napisał/a: kate18stg 2007-07-30 20:18
Ja mialam kontrol tylko 3 dni po wszczepieniu, potem tydzien po. Obecnie jestem 1,5 miesiaca po wszczepieniu i bede miala dopiero 7 wrzesnia pierwsza kontrol w poradni kardiologicznej i wtedy chyba go sprawdza. Mam nadzieje ze wszystko z nim ok bo czesto odczuwam bol i takie dziwne szczypanie i cieganiecie gdzies wewnatrz w okolicy rany. Czy bede odczuwac jak stymulator bedzie sie wlaczal ??