Stwierdzono powiększoną śledzionę. Co robić?

napisał/a: bartosz-w 2007-02-09 13:41
Witam,
Mam 28 lat i rozpoznano u mnie nadciśnienie tętnicze. Po lekach spadło (chyba że jestem zestresowany to wtedy skacze)
Wykonałem wszystkie badania tzn. mocz, morfologia, dno oka, usg brzucha wszystkie były w porządku oprócz wielkości śledziony. Podczas usg stwierdzono, iż ma ona 13 cm. Powiem tylko tyle że jestem wybity z rozumu tym nadciśnieniem a ta śledziona już mnie dobiła. Lekarz mówi żeby na razie nic z tym nie robić i że prawdopodobnie jest taka dlatego bo ja jestem wielki (mam 2 metry wzrostu), a wyniki krwi są prawidłowe. Chciałbym poznać opinie na ten temat kogoś innego ponieważ usg robił mi kardiolog a nie hematolog.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Bartek
napisał/a: Peter 2007-02-11 19:36
Z pewnością Twój wzrost ma znaczenie, jeśli chodzi o wielkość śledziony. Proponuję kontrolę za 3 msc. (jak nic się nie będzie działo).
napisał/a: bartosz-w 2007-02-11 23:17
Witam,
To samo powiedział mi mój lekarz, tyle że sparawdzić za 0,5 roku. Mam nadzieję że to nic poważnego. I tak obdzwoniłem 5 hematologów. 4 powiedziało że niepotrzebnie sieję panikę, a jeden oczywiście stwierdzł że może to być poważna choroba i od razu umówił mnie na wizytę. Wydaje mi śie że to naciągacz a nie lekarz.
Peter, bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź. Uspokoiła mnie Twoja wypowiedzi. Posty które piszesz wydawały mi się najbardziej autorytatywne. Mój hipochodryzm uspokoi się na trzy miesiące.
Serdecznie dziękuję
Pozdrawiam
Bartek

[ Dodano: 2007-02-11, 23:22 ]
Jeszcze tylko małe pytanko Peter?
Na co zwracać uwagę ( "nic się nie będzie działo")
Pzdr
napisał/a: Peter 2007-02-12 08:39
Śledziona nie jest niezbędnym organem do życia. W niej dokonuje się rozpad krwinek czerwonych. Jeśli wyniki morfologii są dobre, to wszystko ok. (z tego, co wyżej pisałeś, są dobre). A zasada jest taka, że każde dłużej utrzymujące się dolegliwości, pow. 3-5 dni powinny skłonić do wizyty do lekarza. I to miałem na myśli.