Stwardnienie rozsiane-jak mam pomóc chorej siostrze???

napisał/a: PaulinaHugo 2014-07-12 00:03
Siostra od 10 lat choruje na SM. Choroba postępuje. Pojawiły się kłopoty z pamięcią! Jest pod stałą opieką lekarza. Obecnie trwa rehabilitacja w Konstancinie. Mimo, iż nie mam żadnych zastrzeżeń do przebiegu leczenia, nie jestem w stanie biernie przyglądać się jej ciężkiej walce z codziennością. Zależy mi aby ją wesprzeć i czynnie w tym uczestniczyć. Mimo ogromnego wsparcia psychicznego całej rodziny chciałabym rozpocząć z siostrą, ćwiczenia w zaciszu domowym. Jak mogę pracować z Madzią ,aby poprawić jej pamięć i stymulować jej umysł??? Błagam o odpowiedzi i wszelkie rady!!!.
napisał/a: MichalBe 2014-07-24 23:20
Jeżeli choroba postępuje mimo leczenia,
proszę przeprowadź pełną diagnostykę w kierunku boreliozy, jej neurologiczna odmiana - neuroborelioza jest często mylona z SM

być może i tak jest w tym przypadku!
Niestety za wszystko trzeba zapłacić z własnej kieszeni badania Western Blot Igg i igm to koszt 200 pln
Panel chorób odkleszczowych - 500 pln do tego zbadałbym PCR - 100 pln, najważniejsze to się nie poddawać!

/ objawy jakie opisujesz - problemy z pamięcią są charakterystyczne dla neuroboreliozy
napisał/a: FizjoBartek 2014-07-25 12:20
Zaburzenia pamięci nie są też charakterystyczne dla SM. Właściwie to dla żadnej z jego trzech postaci. Jakie inne objawy występują u siostry ?