Stwardnienie na środku pośladka pod skórą

napisał/a: marcus czarny 2009-06-29 14:26
W kwietniu wyczułem stwardnienie na środku pośladka pod skórą, jak je naciskałem to z okolicy tego zgrubienia wydobywał się oleisty przezroczysty płyn o lekko pomarańczowym zabarwieniu. Poszedłem do lekarza rodzinnego to mi przepisał: antybiotyk Duomox oraz maść Triderm. Jedynym skutkiem działania tych leków było to, że nie mogłem już wyciskać tego oleistego płynu, wyglądało to tak jakby skóra nad tym zgrubieniem się zasklepiła.
Następnie poszedłem do pani dermatolog to mi przepisała na to maść cebulową - nie odczułem żadnego leczniczego działania tej maści.
A zgrubienie od tego czasu się powiększyło, jest jak kauczukowa piłeczka, mogę je przesuwać. Dodam, że nie odczuwam żadnego bólu w tym miejscu i praktycznie nie przeszkadza mi podczas siedzenia (w pracy siedzę 8godz za biurkiem, rowerem też mogę spokojnie jeździć).
Co mam z tym robić, wrócić do lekarza rodzinnego czy iść od razu do chirurga?
napisał/a: dimedicus 2009-06-29 15:50
Najlepiej od razu do chirurga(wymagane skierowanie lub prywatnie)Bardzo możliwe że jest to włókniak lub tłuszczak.Bez badanie nie można ocenić.
napisał/a: marcus czarny 2009-08-31 07:55
Byłem w piątek u chirurga, ocenił że to najprawdopodobniej kaszak, najpierw zastanawiał się czy nie wykonać mi zabiegu od razu w gabinecie zabiegowym, ale po chwili zmienił zdanie i uznał,że lepiej będzie to zrobić na sali operacyjnej. Zapisał mnie na zabieg w poniedziałek za tydzień w znieczuleniu miejscowym. No i przez weekend jak o tym myślałem pojawiła mi się następująca wątpliwość: Czy przed takim zabiegiem nie powinienem być czasem szczepiony przeciwko WZW typu B??
Chirug nic o tym nie wpomniał.
napisał/a: dimedicus 2009-08-31 08:38
Po1.Nie ma takiego wymogu i obecnie szpitale,nie wszystkie się w ten sposób zabezpieczają a po 2. nie jest to tak poważny zabieg,aby była potrzeba się szczepić.Pomijam fakt że trochę późno na sczepienie(minimum 2 tygodnie przed zabiegiem)ale zawsze jest być zaszczepionym dla samego siebie.
napisał/a: marcus czarny 2009-08-31 08:52
Dziękuję za szybką odpowiedź. Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że musiałbym przesunąć zabieg aby sie zaszczepić.