stulejka i odbarwiony napletek

napisał/a: jurgen 2010-02-15 19:58
Witam wszystkich serdecznie

Mój problem jest złożony. Od pewnego czasu (3-4 miesiące) końcówka napletka (około 1 cm) odbarwiła się na biało. Poza tym wszelkie próby odsłonięcia napletka napotykały na duży opór i ból. Wcześniej odprowadzanie napletka też bywało kłopotliwe, ale nie tak. Mimo kilku wizyt u dermatologa i urologa trudno to jednoznacznie zdiagnozować. Zastosowana maść działająca rozluźniająco częściowo pomogła, ale ciągle jest opór przy ściąganiu napletka.
Czy to bielactwo? Dodam że żadnych innych plam nie mam. Czy raczej zapalenie spowodowane np. stulejką? Czy jeszcze coś innego? Może miał ktoś taki problem? Jak to się skończyło?

Dziękuję za odpowiedzi.
napisał/a: wikam2 2010-02-16 12:33
I lekarze nie widzą co Ci jest??? Co mówią?
Odbarwiony fragment jest twardy czy normalny? Nie odczuwasz suchości?
napisał/a: jurgen 2010-02-16 13:01
Dziękuję za odpowiedź. Odbarwiony kawałek napletka jest miękki, suchości też nie odczuwam. Z tym, że przez 3 tygodnie stosowałem maść Diprolene która podziałała trochę rozluźniająco i teraz napletek zsuwa się łatwiej. W tym miejscu skóra nie ma pigmentu.
Co do diagnozy to lekarze raz wskazywali na bielactwo (bo to typowe miejsce dla tej choroby), innym razem bardziej na zapalenie. Tym bardziej że występuje stulejka. Nie odczuwam tam bólu, pieczenia, sporadycznie delikatne swędzenie ale to dawniej.
Czy zapalenie mogło tak odbarwić kawałek napletka (około 1 cm, po rozciągnięciu więcej)?
napisał/a: wikam2 2010-02-16 13:22
Wiesz co...przy zapaleniu napletka mogą pojawiac się białe plamy jednak wystepują na zaczerwienionej powierzchni....
Nie mogę powiedziec Ci wiecej niż lekarz do tego własciwej specjalizacji. Myślę jednak, że nie wystepuje u Ciebie naprwdę poważna choroba ponieważ przy takowej...raczej białe miejsca twardnieją.
Stulejka może oczywiście prowadzić do zakażeń.
http://commed.pl/krwawienie-napletka-luszczenie-przebarwienie-vt28262.html
napisał/a: jurgen 2010-02-16 13:27
Dziękuję. A może to właśnie bielactwo? Tego się właśnie obawiam najbardziej bo wiem że tej choroby nie da się wyleczyć i może przejść na inne części ciała. W tej chwili nigdzie więcej nie mam żadnych plam.
napisał/a: wikam2 2010-02-16 13:32
Jeśli to bielactwo to nabyte a nie wrodzone. Tak więc nie jest źle. Czytałeś na ten temat ?
Co do stulejki lekarz napewno dobrze Cie poprowadzi. Natomiast powiedz mi ...co do zmiany koloru napletka lekarze nie zamierzają już nic robic? Kiedy masz wizytę co oni mówią?
napisał/a: jurgen 2010-02-16 13:45
Czytałem o bielactwie i boję się że choroba może się posunąć dalej.
A stulejkę lekarz proponuje usunąć operacyjnie, wtedy odbarwiony napletek też zostałby usunięty. Na razie nie zdecydowałem się, stosuję maści i napletek schodzi łatwiej.
Jeszcze raz dziękuję
napisał/a: jurgen 2010-02-16 19:12
Może miał ktoś podobny problem???
napisał/a: pat1409 2010-03-05 22:32
Witam,
Mam podobny problem, koncówk napletka zmienila kolor na bialy w paru miejscach, biale miejsca sa tak jakby twardsze. Widać jak napletek w tej czesci zmienil kolor na jasniejszy(filolet/ w niektorych miejscach róż) Mam duze problemy z sunięciem napletka...
napisał/a: wikam2 2010-03-06 12:05
Najlepiej udaj się do lekarza.
Mozesz poczytać o liszaju twardzinowym,rogowaceniu białym, zakażeniu (?) itp...
Ale to są tylko moje sugestie :))))))))))))))))))
Napewno ktoś jeszcze odpowie i coś mądrego doradzi.
napisał/a: Razor6352 2014-03-17 21:25
Mam podobny problem jak naciagam skorke to przód napletka jest normalny natomiast tyl lekko biały. Prosze o pomoc