studia

napisał/a: Karolcia2 2007-09-12 18:59
Mam 17 lat. Stoję właśnie przed trudnym wyborem obrania kierunku swojego zycia zawodowego. Interesuje mnie wiele rzeczy. Bardzo lubie biologię, jednak niestety mam kiepskiego nauczyciela chemii, który wiem że do matury mnie nie przygotuje. Druga klasa liceum to najwyższy czas by zdecydować, czy wziąć dodatkowe lekcje tego przedmiotu. Nie jestem jednak przekonana co do tych studiów. Czy ktos mógłby mi powiedzieć jak wyglądają te studia? Jak tak naprawdę wyglądaja perspektywy pracy? Bo po ostatnich zawirowaniach polityczno- medialno- sądowych kondycja polskiej służby zdrowia chyba nie ma się zbyt dobrze. Czy jest możliwość studiów zagranicznych, stypendiów? Czuje że stoję przed ważnym życiowym wyborem, i nie bardzo moge sie odnaleźć. Bardzo proszę o szczerą odpowiedź. To dla mnie berdzo ważne.
napisał/a: fidel7 2007-09-12 19:59
Słuchaj, medycyna to powołanie musisz to w sobie czuć. Mamy za dużo lekarzy którzy z wielką niechęcią wykonują swój zawód przez co nie ma skutków ani owoców leczenia chorych. Wybierając ten zawód głównie trzeba się kierować tym że chce się pomagać ludziom w każdej potrzebie nie zależnie od warstwy społęcznej i tego co reprezentują, trzeba być oddanym wtedy będzie ten kotś mógł się nazwać prawdziwym lekarzem.Oczywiście w tych czasach trzeba się martwić o to
Karolcia napisal(a):Jak tak naprawdę wyglądaja perspektywy pracy?
ale pierw trzeba postawić na to czy naprawdę chce się służyć drugiemu człowiekowi pomocą. Bo co z tego że mieć pieniądze a nie mieć chęci do pracy w zawodzie. Ile jest w dzisiejszym świecie osób które z przymusu wykonują swoje zawody nie czerpiąc zadnej radości z życia. Zawód przyszły musi byc czyms w rodzaju pasji, musi cię zachwycać i nim się cieszyć.
napisał/a: Karolcia2 2007-09-12 22:36
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Muszę naprawdę przemyśleć tę decyzję. Jeszcze raz bradzo Ci dziękuję