Strzelanie w nadgarstku, ból palców

napisał/a: Dawid2410 2012-07-12 18:40
Witam

Tak jak w temacie od niedawna zaczęło mi strzelać w prawym nadgarstku, od jakiś 2 lat bolały mnie palce w obu rękach czasami bolał prawy nadgarstek. Od niedawna ból jest taki że nie idzie wytrzymać. Przez ten czas byłem już u różnych lekarzy: Lekarz rodzinny, Ortopeda, Chirurg, Reumatolog, Neurolog.

Lekarz rodzinny stwierdził zapalenie stawów - dostawałem zastrzyki i tabletki ale nic nie pomogło, dostałem więc skierowanie na prześwietlenie i do chirurga.

Chirurg- nic nie stwierdził. Skierowanie do ortopedy.

Ortopeda - znalazł osteosklerozę, ale wg. jego opinii to nie powinno wywoływać bólu i przede wszystkim nie wymaga ingerencji lekarza. Także wróciłem do punktu wyjścia poszedłem znów do rodzinnego i dostałem skierowanie do reumatologa.

Reumatolog- dostałem skierowanie na badanie OB i CRP, wyniki były dobre lekarz wzruszył ramionami i odesłał mnie do domu z kwitkiem przepisując Madaus Reparil Ice Spray, także na nowo wróciłem do rodzinnego.

Rodzinny - skierował mnie do neurologa.

Neurolog - Wg. niego objawy przypominały zespół cieśni - skierowanie na EMG i tabletki z dużą zawartością witaminy B.
EMG nie wykazało anomalii - "Badaniem neurologicznym stwierdza się prawidłowe parametry potencjałów czuciowych wszystkich badanych nerwów obu kk górnych, lekki spadek amplitudy potencjałów ruchowych lewego nerwu po środkowego oraz lekkie wydłużenie fali F. Po za tym parametry potencjałów ruchowych nn po środkowych i łokciowych w normie."

Nie stwierdza się ewidentnych cech mononeuropatii kk górnych. Prawdopodobny jest pod kliniczny zespół korzeniowy szyjny. Dolegliwości bólowe mogą mieć charakter kostno-stawowy.

Wróciłem znów do Neurologa dostałem skierowanie na Rezonans magnetyczny partii szyjnych.
Do tego dostałem skierowania na rehabilitacje najpierw na zespół cieśni nadgarstka, później na szyję.

Obecnie czekam na wyniki rezonansu.

Dodam że pracuję przy komputerze i mam 26lat.
Prawa ręka boli najczęściej (palce + nadgarstek) w lewej zaczynają boleć palce jak dużo obsługuję klawiaturę.
W prawej ręce ból jest rwący i ciągły ale nie promieniujący doprowadzający do wyprostowania palców.

Czy ktoś z was może wiedzieć jaka top jest choroba i jak to leczyć ???
Brałem chorobowe i to 2 miesięczne zero kompa i nic nie pomagało.