,, strzelanie w kolanie ''

napisał/a: misio2682 2014-08-11 11:23
Witam

Mam 21 lat i mam taki problem z prawym kolanem . Chodzi o to że przy robieniu przysiadów słyszę w nim takie jakby ,, chrupanie''.. Nie jest ono głośne ale z każdym przysiadem słyszę je. I nie chodzi tu o ,, strzelanie w kolanie '' - głośny trzask, bo takie coś to mam na co dzień gdy zrobię rano przysiad (gdy stawy nie są rozgrzane, potem jest ok) a z prawą nogą jest tak że cały cały czas jest takie ciche '' chrupanie'' ale tylko gdy robię przysiady lub czasami gdy normalnie idę to także coś w prawym kolanie mi ,, pyka'' , jakby kość się przestawiała czy coś :)

Zaznaczę że nie mam żadnych problemów ze zrobieniem 50 przysiadów , bez większego wysiłku i kolana mnie nie bolą po tym wysiłki , jedynie czuję mięśnie. Z prawym kolanem jest coś nie tak , choć nie boli to czuję jakby to kolano było zmęczone ( np. po biegu). Zaznaczę że nie mam żadnej nadwagi ( 63 kg przy 178cm wzrostu) prędzej mi do niedowagi :)

Na poprzednich wakacjach sporo biegałem , codziennie 5km truchtu w tym roku sobie odpuściłem (kilka razy biegałem ).

Np. na koncercie gdzie trzeba postać z 3h cały czas, to także to prawe kolano dziwnie odczuwam. Po koncercie ta noga jest jakby zesztywniała, nie czuję jej dobrze i jest jakby ,, pijana '' .. Nie wiem co to może być , czy brakuje mi jakiś minerałów . Powiem szczerze że prowadzę raczej siedzący tryb życia ( dużo przed komputerem szczególnie w wakacje) , poza tym jestem informatykiem.

Do tej pory bagatelizowałem ten ,, problem'' bo to mi wcale nie przeszkadza ani nie boli , ale wiem że to nie jest też normalne.

Czy to może być coś poważnego ? Do jakiego lekarza się kierować , jakie badania robić ?

Dodam też że jem bardzo mało tłuszczy,
napisał/a: KM-SYNERGIA 2014-08-30 17:06
witam, na Twoim miejscu w pierwszej kolejności udałabym się do porządnego fizjoterapeuty w pobliżu miejsca zamieszkania, celem oceny funkcji kolana, przeprowadzenia testów diagnostycznych, które mogą ocenić problem , może on tkwić w samej funkcji, poprawności wykonywania ćwiczeń, w tym wypadku tak dużej ilości przysiadów ; podczas takich obciążeń warto by było zwrócić uwagę na utrzymanie kolan w osi kończyny , która oznacza utrzymanie kd w trzech pkt; kolec biodrowy, środek rzepki, drugi palec; może zatem warto tymaczasowo zaprzestać ćwiczeń i skonsultować problem u specjalisty, by wyeliminować dolegliwości i nie doprowadzadzić do nieporządanych obciążeń lub uszkodzenia struktur. pozdrawiam i powodzenia