strzelanie w biodrze

napisał/a: novice 2011-08-01 18:34
Witam

Kiedy unoszę nogę do góry, a potem ją opuszczam strzela mi w prawym biodrze. Nie pamiętam, kiedy się to zaczęło, ale myślę, że może ze dwa lata temu. Brałem z dwa razy środki na stawy przez jakiś czas, ale na biodro nic one nie pomogły - strzela dalej. Zdaje mi się, że jak trochę więcej nim sobie "postrzelam" unosząc i opuszczając nogę, to trochę zaczyna mnie boleć. Czy ktoś ma podobne dolegliwości? Czy to może doprowadzić do czegoś znacznie gorszego, np. przestanę chodzić? Dodam, że w biodrze strzela, jak unoszę nogę do przodu i ją opuszczam. Kiedy unoszę nogę na bok, a potem opuszczam, to jest OK.
napisał/a: ecli 2011-08-01 21:06
...może to być biodro trzaskające które jest wynikiem przykurczu naprężacza powięzi szerokiej uda, powodowane jest przeskakiwaniem pasma powięzi nad krętarzem wielkim kości udowej. Można spróbować to skorygować ćwiczeniami lub zabiegiem operacyjnym, który polega na przecięciu zwłóknianego pasma biodrowo- piszczelowego.
napisał/a: novice 2011-08-02 08:00
A jeżeli jest rzeczywiście tak, jak piszesz, to czy jest to coś niebezpiecznego, coś co może spowodować, że będę miał problemy z chodzeniem?

Czy możliwe jest także, że - tak jak w strzelających kolanach - brakuje mi mazi w tym miejscu i dlatego to strzelanie?
napisał/a: ecli 2011-08-02 12:17
...musisz iść do specjalisty żeby to dokładnie zdiagnozował, bo tak przez internet to jest ciężko a to strzelanie przypomina bardziej chrupanie jakbyś miał piasek w biodrze czy słychać i czuć dosyć mocny pojedynczy przeskok? Jeśli jest to trzaskające biodro to nie jest bardzo poważna dolegliwość znam sporo osób które z tym normalnie funkcjonują, ale jeśli problem dotyczy chrząstki to może być to poważniejsza sprawa, ale niestety koniczna jest wizyta u ortopedy.
napisał/a: novice 2011-08-02 14:43
ecli napisal(a):a to strzelanie przypomina bardziej chrupanie jakbyś miał piasek w biodrze czy słychać i czuć dosyć mocny pojedynczy przeskok?


Właśnie tak. Jest to dość mocno słyszalny i wyczuwalny ręką pojedynczy przeskok.
Kiedyś fizjoterapeuta powiedział mi, że jak mam skoliozę (a lekką mam), to od tego mogło mi się wykrzywić biodro i dlatego tak strzela.