Strzelające stawy, kości całego ciała

napisał/a: niunka2 2010-02-25 12:41
Witam. Mam pewien problem który towarzyszy mi od małego. Najpierw zaczęło się od strzelających kości w kolanach przy kucaniu... Z czasem zaczęlo mi strzelać w barkach, rękach i co najgorsze w biodrach( gdy podnoszę nogę wyżej). Nawet gdy chcę porobić brzuszki czuję jak kości miednicy mi strzelają. Nie odczówam żadnego bólu ale strasznie mi to przeszkadza. Byłam u lekarza, a nawet dwóch. Oboje stwierdzili że to nic groźnego że tak poprostu będę miała. Przepisali przy tym tabletki na stawy które tak czy siak mi nic nie pomogły. Z czasem jest coraz gorzej. Możliwe że to przyczyna braku wapnia, gdyż od małego nie piłam mleka(zresztą jest tak do dziś) a moje jedzenie zawiera naprawde bardzo mało białka... Jakby się bardziej zastanowić to prawie w ogóle. Ale czy nawet jak zmienię swoje nawyki żywieniowe to czy coś się zmieni? Czy to jest do wyleczenia? Nie wiem co mam robić i do kogo się zgłosić... Proszę o poradę. I z góry dziękuję. Pozdrawiam
napisał/a: dominika2505 2010-02-25 14:21
Moja mama jak chodzi to cały czas coś jej strzela w nogach, ale tak poprostu ma.
napisał/a: niunka2 2010-02-25 20:33
Ale ja mam 22 lata :(
napisał/a: dominika2505 2010-02-26 08:13
Moja mama zawsze tak miała, nawet jak była młoda. Z każdym stąpnięciem niemal tak fajnie jej strzela w piszczelach glównie. Nie mam pojęcia z czego to wynika
napisał/a: Peter 2010-02-26 08:43
Dobrym źródłem wapnia są produkty mleczne przetworzone, a nie samo mleko (twaróg, ser żółty, jogurt). Niestety, w mleku nieprzetworzonym pomimo dość dużej zawartości wapnia nie jest ono aż takie dostępne.
Dla pewności wskazane badanie krwi - pełna morfologia, CRP , ASO, poziom wapnia w surowicy krwi.
Obecnie jest reklamowany dobrej jakości kolagen 4fex (dość drogi). Ale kolagen jest jednym z istotnych elementów budujących i wzmacniających powierzchnie stawowe, więzadła i ścięgna. Sugerowałbym także tabletki Traumeel S (3x1)
Samo "strzelanie" jest wynikiem niedostatecznego smarowania powierzchni stawowych (problem ten powstaje w wyniku nawet drobnych stanów zapalnych powodujących mikroubytki w powierzchni stawowej i zmniejszające wydzielanie mazi stawowej).
napisał/a: padnt 2010-03-04 01:54
Też mam coś takiego ale raczej nie traktuje tego jako objawu chorobowego . Strzela mi szyja (gdy kręcę głową na boki) , nadgarstki przy ruchach okrężnych , kostki (zawsze) i kolana mi ,,skrzypią'' . Mam tak od kiedy pamiętam .
napisał/a: niunka2 2010-03-04 19:42
Tylko że u mnie kiedyś to były kolana, a teraz prawie wszystko. Jak rano wstaje to czuję się jak jakaś starsza kobieta. Wkurza mnie to niesamowicie.... Jeszcze nie byłam u lekarza, który w sumie i tak ciągle mi mówi że to nic takigo że tak będę miała. Z czasem jest coraz gorzej... To trwa już lata ale sam fakt... Coś jest nie tak.
napisał/a: ella bella 2010-10-02 14:39
ktore tabletki kolagenowe sa najlepsze na stawy i kosci? zostaly zalecone przez lekarza po wypadku, w ktorym kosci zostaly doszczetnie polamane i zmiazdzone. z gory dziekuje za informacje
napisał/a: Peter 2010-10-04 12:17
Ella bella - 4flex. Dość drogie.
napisał/a: ella bella 2010-10-04 12:41
a czemu jest lepszy niz np colvita lub inne, tansze tabletki kolagenowe?
napisał/a: Peter 2010-10-05 08:07
Wg. zapewnień producenta to kolagen najnowszej generacji. Problem polega na tym, by strukturę kolagenu na tyle rozbić, by uległy one wchłonięciu przez organizm w jak największym stopniu i zostały one wykorzystane do budowy własnego kolagenu.
Pojawił się na rynku dość niedawno. Nie mam wielu opinii, ale są one raczej pozytywne.
napisał/a: nawrocik4 2011-02-20 21:23
witam mam identycznie jak niunka tez jak robie np brzuszki mocno strzelają mi kosci i to jest regularne czyli cały czas... jeśli mozesz to odpisz czy jakos sobie z tym poradziłas, prosiłbym ogólnie o jakies konkretne wskazówki