strupy i czerwone placki na głowie

napisał/a: roksa32 2011-02-20 20:09
Witam. Dzisiaj córka mi pokazała co zrobiło się jej na głowie. Byłam w szoku. Głowa cała w ranach, czerwonych plackach i strupach. Podpatrzyłam w internecie co to może być. Wygląda mi to jak egzema lub liszaj płaski. Nie mówiła wcześniej bo się bała. Gdyby nie to, że przechodzi jej to na plecy. Nie wiem czy to ma znaczenie ale w wieku 2 latek miała podejrzenie egzemy na nóżkach. Po płynie balneum hermal plus jej przeszło. Ma teraz 16 lat. Jutro idziemy po skierowanie do dermatologa. Tylko, że czeka się około miesiąca. Czy są jakieś domowe sposoby na to? Może jest to co innego? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2011-02-20 20:13
Ale nie wiadomo co jest przyczyną więc trudno proponować jakiś sposób.
Do dermatologa o ile mi wiadomo nie potrzeba skierowania.
napisał/a: roksa32 2011-02-20 20:23
U nas właśnie jest potrzeba bo koleżanka poszła i bez skierowania jej nie przyjęli. A chciałam jeszcze powiedzieć, że to ją bardzo swędzi. A i również nie je mięsa tylko nabiał.Może to być przebiałkowanie?
napisał/a: piotrosiama 2011-02-20 20:36
Spróbuj wyeliminować białko ale jak sama rozumiesz jedynie przypuszczamy powód.
A swoją drogą myślę że przepisy są jednakowe w całym kraju - dziwne zasady u Ciebie panują.
napisał/a: roksa32 2011-02-20 20:51
No więc jutro po wizycie u lekarza rodzinnego powinnam wiedzieć czy trzeba mieć skierowanie. Dobrze by było jak nie. Zobaczymy może on jutro coś stwierdzi. Wieczorem się odezwę i powiem co i jak.
napisał/a: piotrosiama 2011-02-20 20:53
Nie piszesz o wieku córci ale myślę że jest na tyle duża że sama myje sobie włosy. Popytaj czy nie stosuje czegoś nowego szampon/odżywka/pianka itp - to oczywiście tylko przypuszczenia ale warto sprawdzić.
napisał/a: dafff 2011-02-21 15:38
Farbuje włosy?
napisał/a: roksa32 2011-02-21 18:21
Córka ma 17 lat. Farbowała włosy dwa razy. Ale przed farbowaniem to miała. Dzisiaj była u lekarza rodzinnego i prawdopodobnie jest to atopowe zapalenie skóry lub alergia. Jutro idziemy do dermatologa i zobaczymy co on potwierdzi.
napisał/a: piotrosiama 2011-02-21 18:24
To daj znać, ja bym się skłaniała ku alergii - specjalista to dobrze obejrzy i jest szansa na trafną ocenę.
napisał/a: dafff 2011-02-21 18:29
No tak to może być AZS skoro je dużo białka może ma właśnie skazę białkową. No i AZS strasznie swędzi tylko w sumie głowa nie jest takim typowym miejscem dla AZS. Może to łuszczyca owłosionej skóry głowy... Właśnie napisz potem co i jak.
napisał/a: roksa32 2011-02-22 18:36
No niestety nie udało nam się dostać do dermatologa, tyle ludzi jest. Prawdopodobnie w czwartek. Jak będę już coś wiedziała to się odezwę. Pozdrawiam
napisał/a: elutka2 2011-02-26 16:01
Mam problem ze skora glowy juz od kilku lat. Dermatolog okreslil to kiedys jako lupiez mokry. Strupy w glowie, swedzaca skora, czesto te strupy przenosza sie na skore w uszach. Nie farbuje wlosow, raczej nie jest to alergia na kosmetyki. Rada lekarza jest stosowanie szmponu: Zoxin Plus. Ale moze jest jakas mozliwosc wyleczenia tego. Nie mialam robionych zadnych badan aby sprawdzic czy nie jest to np. grzybica.Prosze o pomoc.