stres i jego wpływ na organizm człowieka

napisał/a: millo1 2006-10-09 19:55
witam, zauważyłam ostatnio, że od kiedy mam baredzo duzo sytuacji stresowych ciągle mam problemy ze zdrowiem, i nie mówie ju ż tutaj o wypoadaniu włosów i ogólnym wymęczeniu organizmu, czy workach pod oczami... ale jest tak, że tylko jakiś większy stres i dostaje infekcji hmm miejsc intymnych.. i nie wiem, czy własnie to stres może powodować, ze mój organizm jest bardziej narażony na takie infekcje czy to nie stres tylko coś innego? no i tutaj mam kolejne pytanie, czy profilaktycznie stosować probiotyki, działające na schorzenia ginekologiczne i zapobiegające rozwojowi infekcji jak np. LaciBios Femina, czy stosować jakieś preparaty bardziej uspokajajace, jakieś "na głowe"? czy może i to i to?
napisał/a: Serena1 2007-01-26 10:25
Stres zwiększa podatność na choroby, bo organizm większość sił skupia na ''stresie'' a nie na walce z chorobami, często też osoby zestresowane nieświadomie się rozchorowują. Jednak często nawracające infekcje narządow intymnych może być spowodowane czymś innym, dlatego zachęcam do pójścia do lekarza i zrobienia badań. Lekarz zaleci co robić dalej.

[ Dodano: 2007-01-26, 10:25 ]
Aha i do wnikliwej obserwacji siebie samej.
napisał/a: millo1 2007-02-07 15:55
Sarena, dziękuje za odpowiedź, ale właśnie wydaje mi się, że w moim przypadku, to musze bardziej zwrocic uwagę na moja strone psychiczna i walke ze stresem. u ginekologa byłam i jestem pod stałą kontrolą. posiewy, cytologie, ekosystemy pochwy i wszystkie niezbędne badania miałam wykonywane. trafiłam na naprawdę kompetentnego lekarza. co prawda już zaczyna nade na załamywac ręce. mam nakaz stosowania LaciBios Femina i kontrolowania pH i zmian wydzieliny z pochwy. tylko, że i tak i tak wiekszy stres i powrót. zauważyłam, że przy łykaniu probiotyków te okresy bez choroby są o wiele dłuższe. to jedynie pocieszenie. ale i tak wydaje mi się, że jakbym zapanowała nad strona psychiczną byłoby idealnie. wydaje mi się, że to jest podstawowa przyczyna tych infekcji. innej nie widze. co do strony ginekologicznej juz więcej nic nie zrobie, bo się chyba więcej nie da ;)
napisał/a: Broderka 2008-05-09 12:41
Może warto spróbować środków takich jak Benosen?
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-05-09 12:44
Proszę popatrzeć na daty postów.