Straszny ból węzła chłonnego przy aftozie

napisał/a: kaskas5 2013-04-07 12:11
W ciągu ostatniego pół roku chorowałam na gardło regularnie co 2 tygodnie. Za każdym razem objawy były takie same. Ostre pieczenie gardła, ogólne rozbicie i dziwny smak w buzi. I za każdym razem antybiotyk...
2 tygodnie temu jak zwykle miałam silne zapalenie gardła ( w co dziś wątpię ) i dostałam augmentin na 7 dni.
Pomógł mi szybko. Wzięłam go do końca.
W czwartek rano miałam przy przełykaniu dziwne uczucie. Jakby mi kulka przeskakiwała po lewej stronie tam gdzie migdał. Myślałam, że po prostu źle spałam, bo poza tym nic mi nie dolegało.
W piątek zaczęło mnie boleć gardło, rano miałam bardzo gęstą białą ślinę i język obłożony białą mazią. No i ten dziwny smak w ustach... Wzięłam lusterko i zaczęłam oglądać jamę ustną. I odkryłam na podniebieniu kilka ognisk pleśniawek i parę aft na języku i migdałkach. Pleśniawki zdrapałam patyczkiem. Pod spodem była krew.
Do tego pojawił się bardzo silny ból migdałka i węzła chłonnego położonego tak mniej więcej w połowie szyi ( jest powiększony) po lewej stronie. Boli tak bardzo, że nie mogę pić jeść ani mówić. Czy to może być od aftozy? I grzybicy bo wynika, że się jej nabawiłam i to już dawno, bo dopiero teraz zaczęłam kojarzyć ,że po pierwszym antybiotyku miałam ją także w pochwie, między palcami rąk i na nogach pojawiły mi się silnie swędzące miejsca które rozdrapuję do krwi, a skórę mam bardzo suchą. I od kilku miesięcy walczę z zajadami których nigdy nie miałam.
A więc doszłam do wniosku, że niepotrzebnie dostawałam te antybiotyki bo to jest drożdżyca. I to uogółniona. Jutro idę do lekarza, ale bardzo źle się czuję i chciałabym, żeby ktoś mądry potwierdził moją teorię i powiedział czy węzeł chłonny może tak bardzo boleć i jak go wyleczyć. Będę bardzo wdzięczna za pomoc!