Straszny ból ucha- błagam o radę.

napisał/a: Mistyk 2012-08-04 20:28
Witam,

Zacznę od początku, czyli od wtorku. W wtorek odczuwałem w lewym uchu, jakieś swędzenie, nic poważnego, natomiast następnego dnia (środa) po południu zaczęło mnie boleć l. ucho. Wieczorem musiałem wsiąść dwie tabletki metafenu by zasnąć. Po przebudzeniu bolało ucho ale dało się jeszcze wytrzymać, poszedłem do apteki i kupiłem krople otinum, zaraz rano po zakupieniu zakropliłem ucho, ale nic nie zaczęło przechodzić, po południu poszedłem do lekarza (byłem na tabletkach metafen bo ból nie do zniesienia)
Lekarz przepisał mi discorteff i kazał brać rano i wieczorem ale bół jest tak silny, ze postanowiłem 4 razy na dobę co 6 godz. Lek od lekarza wykupiłem rano w piątek, a do czwartku jeszcze zakraplałem otinum (myślałem, ze przejdzie)... nie przeszło.

Od piątku biorę discorteff i faszeruje się metafenem ; / w dodatku wczoraj na wieczór pojawiła się gorączka 37 i 4. Dziś w nocy (z piątku na sobotę) od rana bul ucha nie był taki straszny, zacząłem, żyć nadzieją, że objawy ustępują. ból dziś od rana nie był taki wielki aby zastosować przeciwbólowe, do godziny popołudniowa, ucho zaczęło trochę bardziej przybierać na sile, teraz mam temp. 37 i 4 ucho bardzo boli ale nie tak strasznie jak wczoraj o tej porze, więc teraz daje rade i nie sięgam po przeciw bólowe, chociaż bardzo bym chciał.. ; / bo bul by przeszedł, ale staram się nie.

przepraszam, jeżeli pisze chaotycznie ale ból ucha mnie bardzo dekoncentruje.

Ucho mnie piecze, bardzo boli jednak z tą uwagą, zę wczoraj mocniej o tej porze i musiałem wsiąść przeciwbólowe do tego wczoraj o tej porze temp. 37 i 8. teraz 37 i 4. Ucho jest takie sztywne, obolałe, "ogłuchnięte" i boli bardzo w dodatku szczęką nie mogę normalnie poruszać, bo ból promieniuje.

Zastanawiam się, jak długo tak mam jeszcze wytrzymywać i chodzić na środkach przeciwbólowych (wieczorem przed spaniem wezmę bo nie zasnę) czy to normalne, ze objawy jeszcze nie ustępują, a pod wieczór się nasilają, a może krople nic nie dają ? czy jechać na pogotowie czy jeszcze obserwować co się będzie działo i brać krople i w konieczności metafen ?

Już drugi dzień biorę krople i niewielka poprawa.

Bardzo proszę o wskazówki.
napisał/a: Mistyk 2012-08-04 20:37
mała korekta:

w dodatku wczoraj na wieczór pojawiła się gorączka 37 i 4. Dziś w nocy (z piątku na sobotę) od rana bul ucha nie był taki straszny

wczoraj na wieczór gorączka 37 i 8. dziś w nocy (piaek/sobota) bardzo silny ból i wziąłem przeciwbólowe (około godziny 3.00) i rano było ok do zniesienia i bez bólu większego aż do 17.00 około... teraz bardzo boli
napisał/a: Mistyk 2012-08-10 20:52
Podbiję, może ktoś skusi się o pomoc, jeżeli można mi jakoś pomóc, doradzić..

Już tydzień wojuje z uchem ; /
W poniedziałek skończyły mi się krople od lekarza, ale ból ustał tylko ucho było zapchane, w wtorek poszedłem z tym zapchanym uchem do lekarza, kazał mi zrobić płukanie ucha, ale nie pomogło. Przepisał raz jeszcze te same krople i biorę je od śordy. Uchow tej chwili bardzo mnie boli, już zgłupiałem bo była poprawa i wszystko wróciło ; / co to może być ?

lekarz przepisał mi dicortineff czy to nie za mało ? a moze powinien mi jeszcze jakiś antybiotyk dodać. Co może być skuteczne by wyleczyć ucho ?
napisał/a: kasia971 2012-08-11 10:43
Mistyk napisal(a):

W poniedziałek skończyły mi się krople od lekarza, ale ból ustał tylko ucho było zapchane, w wtorek poszedłem z tym zapchanym uchem do lekarza, kazał mi zrobić płukanie ucha, ale nie pomogło.


To znaczy przepłukał to ucho lekarz czy nie?
Jeśli jest gorączka i bardzo boli, to zawsze można pojechać na ostry dyżur laryngologiczny przy szpitalu (tam ucho oczyszczą ssakiem i przepiszą leki) albo iść do innego lekarza (laryngologa), albo nawet do rodzinnego i poprosić o antybiotyk doustny. Same krople to już chyba nie pomogą.

Pozdrawiam
Kasia
napisał/a: Mistyk 2012-08-11 15:53
kasia971 dzięki za zainteresowanie ; )



"To znaczy przepłukał to ucho lekarz czy nie? "
tak ale ucho nadal było zapchane.

Pojechałem dziś od rana do szpitala ale mnie nie przyjęli, w ogóle laryngologa nie ma w sobotę i niedziele ; ? dziwne.. skierowano mnie do przychodni, gdzie przyjmuje zwykły lekarz.
Lekarz w przychodni był bardzo zdziwiony, a nawet z lekka się oburzył, ze lekarz rodzinny nie skierował mnie do laryngologa tylko raz jeszcze przepisał te same krople.

Potwierdził, ze teraz (sobota/niedziela) laryngologa nie znajdę i przepisał mi
xorimax 500 i biseptol 480 mam brać trzy razy dziennie, a od nowego tyg. zapisać się do laryngologa.

zastanawiam się czy do tych antybiotyków nie brać jakiś przeciw osłonowych (zapomniałem się zapytać doktora o tabl. anty osłonowe) w domu mam ultop czy brać do tych antybiotyków te dla bezpieczeństwa organizmu ?
napisał/a: kasia971 2012-08-11 17:14
Nie wiem z jakiego jesteś miasta, ale np. w Warszawie ostry dyżur laryngologiczny jest przez 7 dni w tygodniu.

Na osłonę przy antybiotyku to raczej jakiś probiotyk np. Diclofor 60 albo Probiolac Plus. Przyjmować 2 godziny po antybiotyku.

I przeczytaj w ulotce jak przyjmować antybiotyk czy po jedzeniu czy przed. I koniecznie z zegarkiem w ręku tzn jak np. co 8 godzin to co 8 godzin. Chociaż trochę mnie dziwi, że przepisał i antybiotyk (Xorimax 500) i sulfonamid (Biseptol).

Pozdrawiam
Kasia
napisał/a: Mistyk 2012-08-11 17:56
Jestem z Kalisza, a tu takie cyrki są ; P
Oki to muszę w aptece wykupić ten probiotyk Probiolac Plus, dzięki.

no tabletki po jedzeniu, mnie natomiast dziwi, z na ulotce Xorimax 500 pisze by brać dwa razy dziennie, a lekarz zaserwował potrójną dawkę, nawet myślę by zmniejszyć do dwóch... mam stracha aby sobie coś tymi antybiotykami nie zrobić.. ; /
napisał/a: kasia971 2012-08-11 18:14
A na pewno kazał Ci lekarz brać antybiotyk 3 razy na dobę? A ile przepisał Ci tabletek?
napisał/a: Mistyk 2012-08-11 18:50
Dokładnie wszystko mam na karteczce napisane- 3 razy na dobę po jednej tabletce. Xorimax 500 mam 10 tabl. w opakowaniu. Zrobię jak lekarz kazał, mam nadzieje, ze mi nie zaszkodzą.