strasznie szybko mi się wzrok psuje

napisał/a: Harryy 2007-08-16 19:32
Witam!!!
Mam 20 lat, a mój problem z oczami polega na tym, że strasznie szybko mi się on psuje. Jeszcze niedawno nie miałem żadnej wady, a na ostatniej wizycie w gabinecie okulistycznym moja wada wynosiła - 4,75 a teraz wynosi ona pewnie ok -5, gdyż gorzej widzę. Z każdą wizytą dowiaduje się ze mój wzrok się szybko pogarsza. -1; -1,75; -2,5; itd. Od okulisty dowiedziałem się, że w pewnym okresie życia za szybko się rozwijałem czego efektem jest mój pogarszający się wzrok.Lekarz tłumaczył mi że w tym "dziwnym" okresie w moim organizmie zabrakło paru "czynników" które były potrzebne do rozwoju oka gdyż brakowało ich w innych częściach mojego organizmu. Efektem tego są bardzo słabe naczynka w oku co w efekcie końcowym prowadzi do mojego pogarszającego się wzroku. Brałem już jakieś leki na oczy, ale niestety nic nie pomagały. Czy grozi mi całkowita utrata wzroku? Co mogę zrobić?
Proszę o pomoc!
napisał/a: Selena 2007-09-07 11:30
Moze to sprawa genetyczna? Co do utraty wzroku to mysle ze nie bedzie tak tragicznie. Wzrok ksztaltuje sie do 25 roku zycia z tego co slyszalam. Mysle ze powinienes sie zwrocic takze do innego okulisty, najlepiej prywatnie i przedstawic mu cala sytuacje. On z pewnoscia Ci wszystko powie. Bez obaw! Napewno bedzie wszystko ok :) Pozdr.