Strasznie swędząca skóra

napisał/a: Esenes 2008-11-25 01:57
Od kilku lat mam problem ze skora mianowiecie:
choroba polega na tym ze zaczyna mnie swedziec cala skora ale tylko przez okres zimy ,jesieni, i wiosny
zaobserwowalem ze zaczyna mi sie to pojawiac
-kiedy jest zimno
-kiedy wchodze z zimnego pomieszczenia do cieplego i na odwrot [zmiana temperatury]
-kiedy spozywam ciepłe posilki
-kiedy sie denerwuje
-przy prawie kazdej czynnosci] nie wspominając o sporcie
Po tym wszystkim wyskakują mi czerwone plamy na calym ciele ,mam caly czas czerwone lokcie i kolana. Natomiast
w lecie sie czuje się bardzo dobze wtedy moge od tego odpocząc (MOJA SKORA STAJE SIE NORMALNA WSYSTKO ZNIKA)
-w zimie niemoge sie cieplo ubierac bo zaraz mnie to lapie [robi mi sie momentalnie goraco]
-zaobserwowalem ze moje cialo nie wydala zbyt dużo potu np z czola przy wiekszym wysiłku fizycznym
bylem juz u wielu lekrzy obecnie nikt nic nie wie. Jak dotad nie pomaga, z moich obserwan wywnioskowalem ze jedynym lekarstwem jak narazie jest bardzo ciepla pogoda
moze ktos spotkal sie z czyms podobnym lub potrafi mi pomoc ??
napisał/a: dimedicus 2008-11-25 08:46
To co opisujesz jest uczuleniem na zmiany temperatury i powinna być leczona przez alergologa lub Fitoteraputę(leczenie ziołami).Czynnikami alergizującymi
usposobiającymi do wystąpienia objawów uczulenia, mogą być też zmiany temperatury otoczenia, np. nagłe oziębienie, wilgoć, a także przewlekłe schorzenia takich narządów, jak wątroba, nerki, trzustka, przewód pokarmowy, chroniczne stany zapalne (np. migdałków, zębów, przyzębia), wewnątrzustrojowe ogniska ropne, pasożyty przewodu pokarmowego, choroby infekcyjne, zwłaszcza schorzenia górnych dróg oddechowych o charakterze nawracającym (w tym chroniczne bronchity i zapalenia gardła). Stwierdzono większą podatność na alergię ludzi przeżywających silny stres oraz cierpiących z powodu depresji, niekiedy polekowej. Może należy najpierw poszukać w tych kierunkach przyczyny takich objawów
napisał/a: Esenes 2008-11-26 11:31
dziękuje za odpowiedz,
proszę mi jeszcze napisac gdzie mam sie z tym udac na jakie badania i do jakiego specjalisty z góry dziękuje
napisał/a: dimedicus 2008-11-26 11:50
Na początek jak już pisałem należy udać się do alergologa,zleci odpowiednie badania(prywatnie takie badania są dosyć kosztowne)Jeśli to leczenie nie przyniesie rezultatów można udać się na leczenie Fitoterapią.(W internecie na pewno jest wiele str.dot.leczenia gdzie jest wielu lekarzy i profesorów leczących fitoterapią)Powodzenia
napisał/a: ~Anonymous 2008-11-26 19:04
Spróbuj witaminy B6, odpowiada za przyswajanie magnezu, a Twoje objawy odpowiadają niedoborowi obydwu. Nie próbuj magnezu z B6, bo objawy mogą się nasilić, samą B6. Przyczyną jest pewnie sezonowa zmiana diety, jak przy jesiennych depresjach. Powodzenia.
napisał/a: Esenes 2008-11-28 10:15
Serdecznie dziękuje za pomoc
Pozdrawiam!!
napisał/a: baby2 2008-12-04 18:57
Mam podobny problem z moją skórą, ale chyba nie na taką skalę jak Ty. Również zawsze w sezonie wiosenno – letnim nie mam żadnych dolegliwości skórnych, natomiast jesienią i zimą skóra bardzo mi wysycha. Z tym że mi pomagają dobre balsamy, w które zaopatruje się w aptece i stosuje je po każdej kąpieli. Bez nich moja skóra byłaby sucha, łuszcząca i wszystko by mnie swędziało. Dobrze wiedzieć, że to może być alergia na zmianę temperatury. Z ciekawością zasięgnę więcej informacji na ten temat.:)