strasznie kreci mi sie w głowie

napisał/a: patrycja_89 2006-11-20 20:49
od pewnego czasu
-strasznie kreci mi sie w głowie praktycznie przez cały dzien tylko czasami przestaje to jest coraz silniejsze
-od tego krecenia czesto tez chce mi sie wymiotowac czyje sie jak na jakiejs karuzeli
-strasznie duzo zaczelam jesc i przytyłam w ciagu miesiaca 2 kg. co mnie zdołowało
zawsze byłam szczuplutka i teraz to mnie wqrza, źle sie z tym czuje
-do tego nasilił mi sie trądzik, w ogóle jestem jakaś blada
juz nie wiem co mam robic
-cały czas bym tez piła normalnie jak bym miała jakiegos kaca
-mam tez problemy z koncentracja co tez przeszkadza mi w nauce
-jestem strasznie rozdrażniona i nic mi sie nie chce
-do tego mam straszne wzdecia i boli mnie brzuch nawet no-spa mało mi yu pomaga
-cały zcas tez bym spała czasami jestem tak zmeczona ze prawie zasypiam na lekcjach

dodam tez ze mam anemie ale juz łykam żelazo a poprawy nie wiedze wrecz przeciwnie
miałam juz keidys anemie ale nie towarzyszyło jej nic podobnego wiec nie wiem czy to od tego łykam dziennie 3 tab. rutinoscorbin moze to byc za duzo chyba nie co nie?

no sporo tu ponażekałam ale martwie sie i to daltego
moze mi jakis lekarz albo ktos doswiadczony powiedziec co mi jest?
napisał/a: Peter 2006-11-21 09:05
Tyle, co można doradzić, to zgłosić się do lekarza. Wymagane byłyby badania krwi: morfologia, biochemia: żelazo, magnez, potas i koniecznie poziom glukozy. Wskazane też badanie poziomu hormonu tarczycy: TSH. Przydałaby się też kontrola u ginekologa.
napisał/a: patrycja_89 2006-11-21 22:14
u ginekologa byłam (wykluczył ciaze jesli o to chodzi) no i nic innego nie wykrył wiec tam to jest okej
badania krwi robiłam no i mam anemie
ale tarczyca a czemu mogałbym cos miec?
no i moze USG brzucha? moze to jelita?
w sumie od paru dni biore codziennie no-spe na ból brzucha i wzdecia
no i pomaga juz
ale jak nie wezme to strasznie boli ale co mam tak codziennie sie tym faszerowac?
napisał/a: Peter 2006-11-22 08:52
Akurat nie o ciążę mi chodziło, ale jeśli jest ok. to dobrze. Masz zaburzenia metaboliczne, które mogą wskazywać na zaburzenia pracy tarczycy, dlatego Ci napisałem, żeby koniecznie zbadać TSH. (a przy okazji te parametry, o których pisałem wcześniej). Napisz, jak będziesz posiadała te wyniki. Jak nie przyjmiemy pewnego postępowania, to nigdy do prawdy nie dojdziemy. Najpierw wykonuje się badania podstawowe, a później specjalistyczne, już odpowiednio ukierunkowane.
napisał/a: patrycja_89 2006-11-29 15:52
no narazie nie mam zabardzo czasu na te badania
ale juz duzo tych dolegliwosci mi przeszło
tylko martwi mnie to ze utrzymuje mi sie to ze kreci mi sie w głowie
bardzo czesto bo codziennie i kilka razy w ciagu dnia =/ czasami mocniej czasmi mniej
jak kreci mi sie mocno to zdarza sie ze towarzysza temu mdłosci ..
czasem nie jestem w stanie cwiczyc na wf bo przy wiekszym wysiułku tez mi sie kreci =/
od czego to mzoe byc?
napisał/a: Peter 2006-11-30 08:18
Może to być niski poziom glukozy we krwi. Ale naprawdę bez badań nie da się coś konkretnego powiedzieć.
napisał/a: patrycja_89 2006-11-30 20:13
robiłam badanie krwi i moczu
to wyszło tylko ze mam anemie
a glukoza w normie
ale od anemii takie krecenie? no nie wiem
kiedys juz miałam anemie i takich dolegliwosci nie miałam..

[ Dodano: 2006-11-30, 20:14 ]
nie ma dnia zeby mi sie nie kreciło w głowie
od wczoraj to mam duze mdłosci i ból głowy
to wszystko nasila sie na wieczór
i jestem strasznie zmeczona juz o tej godzinie z checia bym spała
wiec ide bo nie wytrzyma dłuzej przed komputerem
napisał/a: Peter 2006-12-01 07:39
Czy ostatnio nie zażywałaś antybiotyków?

[ Dodano: 2006-12-01, 07:44 ]
I czy tylko są to zawroty głowy, czy towarzyszy temu ból głowy? Czy są jakieś reakcje przed tymi zawrotami (np. mroczki przed oczami?). Czy te zawroty głowy nasilają się przy zmianie pozycji ciała (np. gwałtowne wstanie, pochylenie itp.)
napisał/a: patrycja_89 2006-12-03 15:02
I czy tylko są to zawroty głowy, czy towarzyszy temu ból głowy? Czy są jakieś reakcje przed tymi zawrotami (np. mroczki przed oczami?). Czy te zawroty głowy nasilają się przy zmianie pozycji ciała (np. gwałtowne wstanie, pochylenie itp.)[/quote]

nie nie zazywałam zadnych antybiotyków tylko to zelazo jem i zadnych innych leków
czasem ból towarzyszy ale czesciej sa to same zawroty i raczej towarzysza temu nudnosci
przed zawrotami zadnych reakcji (np.mroczki przed oczami) nie ma
czesto własnie nasilaja sie przy zmianie pozycji ciała
gwałtowne wstanie, pochylenie, gwłatowny obrót głowy itp.
napisał/a: Peter 2006-12-03 19:23
Objawy mogą wskazywać na problemy z błędnikiem lub niedobory wit. z gr B. Co mogę polecić, to wybrać się do neurologa, na podstawie samych objawów trudno coś konkretnie powiedzieć. Możesz sobie zakupić w aptece wit. B1 lub kompleks witamin z gr B. Jeszcze o jedno zapytam, czy często niewasz zły nastrój, tzw. "doła"? Jesienią nieraz wielu ludzi dotyka taka "depresja" związana z brakiem światła słonecznego.

[ Dodano: 2006-12-03, 19:24 ]
Mam nadzieję, że odżywiasz się normalnie, żadnych diet, wegeterianizmu itp?
napisał/a: patrycja_89 2006-12-04 17:24
no ost czesto mam "doła" :/
a w lato to raczej nigdy
nie wiem czy to własnie nie z powody takiej pogody nie wiem..
dziwnie tez tyje
zawsze byłam prawie wklesła a teraz mam duzy brzych co tez mnie dołuje
i mam straszny apetyt jak jestem głodna to niepotrafie o niczym innym mysciec jak o jedzeniu dopuki nie zjem
a jadłabym najlepiec cały czas
i to wszystko
nawet co co kiedys nie lubiałam :/
czasem jeszcze miewam takie mysli z ta ciaza
ale miesiaczkuje norm.. fakt ze troche skapo niz zwykle ale nie spoźniaja mi sie wrecz sa za wczesnie o kilka dni..
ale byłam u ginekologa i robiłam test i nic
czy mozliwe zeby i lekaz i test sie pomylił?
napisał/a: Peter 2006-12-11 12:07
Test możesz powtórzyć. Lekarz też może się pomylić, jest to niewykluczone. USG j. brzusznej nie zaszkodzi, a może coś wyjaśni. Takie skąpe miesiączki mogą się zdarzać w początkowym okresie ciąży.