Stosunek z prezerwatywą w trakcie dni płodnych

napisał/a: footballer7 2013-01-02 01:11
Witam. Uprawiałem seks z dziewczyną - ona miała dni płodne. Prezerwatywa nie zsunęła się i nie pękła (czy czułbym gdyby pojawiła się jakaś mała dziurka w trakcie stosunku czy czuć pęknięcie na całym "obszarze" i zostaje płat??). Po zdjęciu prezerwatywy nasienie znajdowało się w zbiorniku, niestety nie przechyliłem gumki, żeby upewnić się czy nie było dziurek. Czy jest jakieś zagrożenie ciąży?

Dodam, że kilkanaście minut po zdjęciu prezerwatywy zacząłem "pracować rękoma", jednakże nie nie 'wkładałem' ich do środka gumki, więc nasienia nie powinno na nich być...
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-01-02 07:21
No takie szanse na ciąże jakie szane daje używanie prezerwatywy. Zabezpieczenie bardzo duże ale jak wiesz nie ma 100% metody zabezpieczenia przed ciążą.
napisał/a: footballer7 2013-01-02 13:33
Nooo prezerwatywa ma jakieś 90 procent skuteczności (tak pisze) - zatem tak duże szanse na ciążę :D ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-01-02 13:37
90% a nie więcej? Dobrze googlowałeś? :)))
napisał/a: footballer7 2013-01-02 23:02
Nie chciałem być tak skrupulatny. Mam jeszcze jedno pytanie - czy ewentualne "przejście" nasienia na palcach może spowodować ciążę?
napisał/a: footballer7 2013-01-03 23:56
Jeśli to coś wnosi do sprawy, to dziewczyna miała 3 dni później okres - mówi, że ma nieregularny cykl, więc może dni płodnych też wtedy nie było?
napisał/a: Gracee 2013-01-04 19:33
footballer7 napisal(a):Jeśli to coś wnosi do sprawy, to dziewczyna miała 3 dni później okres - mówi, że ma nieregularny cykl, więc może dni płodnych też wtedy nie było?

Dni płodne przypadają na około 7 dni przed spodziewaną owulacją i 1 dzień po, natomiast owulacja przypada na 12-18 dni przed spodziewaną miesiączką w zależności od długości cyklu.
napisał/a: dziobakk 2013-01-04 20:34
Oh jeny, ludziom prezerwatywy pekąją, nasienie się wylewa i w ciąże nie zawsze zajdą, a Ty się boisz o ciążę skoro gumka nie pękła? To nie jest mała dziurka, to jest rozerwanie i to czuć i widać, od razu by się wylało. Daj na luz, bo stres tylko pogarsza, uwierz ;)
napisał/a: footballer7 2013-01-06 02:32
Wiem, że może to wyglądać na panikę - ale ja po prostu chcę się upewnić, że wszystko ok, bo co rusz słychać o wpadkach.

Czy to nie dziwne, że kobieta miała mieć dni płodne, a nagle po 3 dniach dostaje okres (wyczytałem, że dni płodne pojawiają się 14 dni przed okresem, czyli tu by było przyspieszenie o ponad tydzień?) czy to może normalna sytuacja?
Ponoć w trakcie dni płodnych jest dużo śluzu, a palcami czułem, że dziewczyna miała bardzo mokre 'wnętrze'...
napisał/a: dziobakk 2013-01-06 06:34
Na pewno to był okres? Z reguły on się spóźnia, a nie przyspiesza o tydzień, może to inne krwawienie było.

A co do śluzu i płodnych .. Ciężko to stwierdzić po śluzie, na prawdę. Moja ma np. zawsze mokro, to bardziej od podniecenia zależy niż od cyklu .. I nie zawsze ten śluz się pojawi(to że ma mokro nie oznacza że ma śluz płodny/niepłodny). Aczkolwiek jedno takie rozregulowanie cyklu jest normalne i nie raz jej się zdarzy.

Skorzystaj z kalendarzyka, poczytaj o cyklu, zajściu w ciążę. Mniej więcej będziesz wiedział kiedy są płodne i możesz je ominąć i być spokojnym.

Na pocieszenie dodam że uprawiałem rok stosunek przerywany od czasu do czasu i nawet w płodne i ciąży nie ma. Znam co najmniej 2 pary z tym samym skutkiem i jedną która wpadła (ale to zapewne facet za późno wyszedł ...). Ale nie polecam tej metody ..
napisał/a: Gracee 2013-01-06 18:55
footballer7 napisal(a):Czy to nie dziwne, że kobieta miała mieć dni płodne, a nagle po 3 dniach dostaje okres (wyczytałem, że dni płodne pojawiają się 14 dni przed okresem, czyli tu by było przyspieszenie o ponad tydzień?) czy to może normalna sytuacja?

Krwawienie o którym piszesz nie musi być miesiączką tylko może być krwawieniem owulacyjnym.
footballer7 napisal(a):Ponoć w trakcie dni płodnych jest dużo śluzu, a palcami czułem, że dziewczyna miała bardzo mokre 'wnętrze'...

Podczas dni płodnych nie koniecznie musi występować obfity śluz bo może go być niewiele.
napisał/a: footballer7 2013-01-07 10:33
A krwawienie owulacyjne - jeśli takie miałoby miejsce - coś szczególnego oznacza, co jest związane z tą sytuacją?