Stosunek przerywany - Wasze opinie

napisał/a: Aniołek9320 2015-03-18 20:31
Wszyscy wiedzą, że krążą różne opinie na temat zapłodnienia poprzez stosunek przerywany, nawet lekarze są różnego zdania. Ciekawi mnie, co w sytuacji, gdy do stosunku bez zabezpieczenia doszło, jednak tylko w początkowej jego fazie, długo przed wytryskiem, np. 10 - 15 minut przed końcem na zewnątrz. Po kilku minutach zabezpieczamy się prezerwatywą, do wytrysku dochodzi dużo później. Czy w takich sytuacjach zapłodnienie naprawdę jest prawdopodobne ? Wiadomo, że nawet, jeśli plemniki znajdują się w preejakulacie to i tak upośledzone, mniej ruchliwe. Osobiście uważam, że musiałby być naprawdę duży zbieg okoliczności, aby w takich sytuacjach dochodziło do zapłodnienia :) Czekam na Wasze opinie :)
napisał/a: Gracee 2015-03-19 20:55
Ja to napiszę tylko tyle, że nie o takich mało prawdopodobnych przypadkach medycyna słyszała. To, że mało prawdopodobne nie znaczy, że nie możliwe.
napisał/a: Amadeusz10 2015-03-20 10:10
Stosunek przerywany, choć jest to naturalna metoda, jest ona jedną z najgorszych metod antykoncepcji według lekarzy. Nie dość że zawodna nawet podczas ,,dni niepłodnych'', to dodatkowo hamuje doznania, co w dłuższym czasie powodować może różnego rodzaju nerwice. Do określenia skuteczności antykoncepcji stosuje się wskaźnik Pearla. Według tego wskaźnika, nawet 28 kobiet na 100 może zajść w ciążę w ciągu roku, używając tej metody. Szerzej tu - http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/antykoncepcja/stosunek-przerywany-skuteczna-antykoncepcja-za-darmo_40503.html .
napisał/a: Aniołek9320 2015-03-20 11:21
Tak tak, to jasne. Tylko chodzi mi o sytuację, w której tylko chwila jest bez zabezpieczenia, potem już normalnie z prezerwatywą, nie o stosunek 'do ostatniej chwili'.
napisał/a: wikam2 2015-03-20 12:20
Jest prawdopodobne jeśli od ostatniego wytrysku nie minęło więcej niż 48h a mężczyzna nie oddał moczu i nie umył porządnie penisa - czyt. pod napletkiem.
Tu o preejakulacie ;
http://commed.polki.pl/post650813.html?hilit=preejakulacie#p650813 (4 post)
napisał/a: Marlenka29 2015-03-22 23:53
Witam.
Nie wiedziałam gdzie napisać wiec napisałam tutaj ...chciałabym na privie popytać o pewne sprawy wikam lub Gracce bardzo mi zależy na tym czy mogę napisać na priv odpowiecie?
napisał/a: wikam2 2015-03-31 12:35
No pisz :)
napisał/a: thescientist 2016-11-20 12:43
Ostatnio miałam sytuację podobną do stosunku przerywanego, były to na 100% dni płodne ponieważ obserwuję swój cykl, prawdopodobnie dzień przed szczytem śluzu lub dzień szczytu..Chłopak włożył mi tylko czubek penisa do pochwy, dosłownie na jakieś 10 sekund. Jednak po kilku dniach zaczęłam się stresować, że może to zaowocować ciążą... ostatni wytrysk przed tą sytuacją miał miejsce tydzień wcześniej, chyba że mój chłopak masturbował się w międzyczasie ale wątpię w to. Czy mogę być w ciąży w wyniku tej sytuacji?
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-11-20 15:42
Nie.