Stosunek przerywany w dni płodne

napisał/a: pannasc 2009-12-28 23:46
Witam,
Prosze mnie nie obrażać, wiem ze jestem bezmyslna..
Dałam sie ponieść chwili..
Ale stało się, a człowiek uczy się na błędach.
jednak przejdzmy do rzeczy..

Moje cykle są 30 dniowe.
Od ponad roku - regularne.
Śluz płodny zauwazam.. jakies 5/6 dni po okresie.
Okres mój trwa 7 dni.

W 7 dniu uprawiałam stosunek przerywany.. a raczej.. około 3 minut kochaliśmy sie bez zabezpieczeniach, nastepnie zalozylismy prezerwatywe.
Nie martwilabym sie ..gdyby nie to ze na drugi dzien czyli 8 dni cyklu..
zauwazylam płodny śluz..
jestem pewna ze był płodny poniewaz ciagnal sie jak kurze jajko..było go dużo..

Martwie się, poniewaz nie moge miec jeszcze dziecka..

Na badania krwi narazie nie mam jak jechac, poniewaz mieszkam na wsi.. jestem chora,a przychodnie mam daleko.

Jednak apteke mam w poblizu.. i czy moge zrobic np test w czwartek (minie 2 tyg po stosunku).

prosze o odpowiedzi!
napisał/a: wikam2 2009-12-29 12:33
Jeśli okresy masz regularne to ten przyjdzie chyba szybciej niż pozostałe....Bo to dziwne żeby sluz płodny pojawił się już 7dc..... Zresztą nawet jak się pojawił to teraz plemnik musiałby przezyć w Tobie kilka dni do owulacji. I wtedy miałabyś szanse na ciążę max 30-40%.
Nie można określać płodności tylko na podstawie śluzu. Jesli chcesz napewno wiedzieć czy jesteś płodna musisz prowadzić wykresy i dodatkowo mierzyć temperaturę. A to dlatego, że śluz zmienia sie w zależnosci od choroby, stresu, leków itp....itd......
Co do przerywanego to w preejakulacie nie ma plemników. Chyba, że z poprzeniego wtrysku, który nastapił do 48h wstecz. Jednak jeśli przez owe dwa dni chłopak się umył i oddał mocz to plemników w preejakulacie nie ma! Nie ma plemników nie ma ciąży. I tak jest też pewnie w Twoim przypadku :)
Co do testu można zrobić 2 tyg po stosunku ale najlepije po dacie spodziewanej miesiączki. No bo zobacz. Jesli ktoś współżyje przed owulacją np 5 dni i po 2 tyg zrobi test to on moze byc niemiarodajny. Bo....plemnik poczeka na owulację 5 dni potem musi dojść do zapłodnienia potem do zagnieżdzenia co może zająć i kilkanaście dni! I jak zrobisz test to ciąża może być jeszcze zbyt mała aby "wydzielić" odpowiednie stężenie hcg które to z kolei wykrywa test. Poczekaj do okresu. Zresztą i tak w ciąży nie jesteś...
napisał/a: hanca84 2009-12-29 12:51
Śluz płodny jak najbardziej może wystąpić 8 dnia cyklu przy cyklach 30 dniowych. Więc jeśli jesteś pewna śluzu - mogłaś mieć dni płodne. Poza tym nigdy nie wiadomo czy akurat ten cykl się nie skróci i nie będzie krótszy.

No i wg mnie w preejakulacie są plemniki zdolne do zapłodnienia. Chyba, ze są jakieś najnowsze badania na ten temat, których nie znam.

Tak wiec jakieś szanse na ciąże są, ale raczej niewielkie. Test mozesz zrobic po 2 tygodniach, ale najlepiej poczekaj do dnia spodziewanej miesiączki (wcześniej moze być fałszywie ujemny).
napisał/a: wikam2 2009-12-29 13:00
A jakie Ty masz dowody naukowe, że w preejakulacie są plemniki???
Zresztą to jest temat rzeka.....którego NIKT nie może być pewny.

Tyle tylko, że na forum było dużo pań które miały nadzieję zajść z przerwynaego żadnej się nie udało.
napisał/a: hanca84 2009-12-29 13:14
Moja koleżanka zaszła w ciążę wskutek stosunku, gdzie po kilku ruchach wewnątrz mąż założym prezerwatywę, która nie pękła, więc dla mnie to najlepszy dowód.
napisał/a: wikam2 2009-12-29 13:16
A jaką masz pewność,że koleżanka mówi prawdę albo, że sama nie jest pewna????
Nie było Cię "tam" wtedy.
W linku który podałam dimedicus napisał skąd ciąża w takim przypadku.
napisał/a: Lalcia23 2009-12-29 14:48
Nie macie sie o co spierać:) hehe ;))
Jeśli była możliwość aby w preejakulacie znalazły się plemniki to szansę na ciąże są, tylko baaaaardzo małe i jeśli dni płodne zaczęły Ci się 8 dnia cyklu to nie sądze żeby cokolwiek z tego wyszło bo plemnikom nie chciałoby sie tyle czekać na owulacje ;))
Więc wydaję mi się ze nie masz się o co martwić :)
Oczywiście, możesz dla pewności zrobić test, ale poczekaj do pierwszego dnia miesiączki i zrób z porannego moczu bo wtedy mocz zawiera "najwięcej informacji", pomimo tego że na instrukcji testu jest napisane że możesz go zrobić o każdej porze dnia. Guzik prawda;)))
Możesz być spokojna:) Jakby zawsze od preejakulatu zachodziłoby się w ciąże to miałabym już gromadkę dzieci a narazie nie mam ;]
napisał/a: kopernik_elfka 2009-12-30 01:34
Ogólnie rzecz biorąc w 2007 roku zostały przeprowadzone badania na temat preejakulatu i z nich wynikało, że zapłodnienie poprzez płyn preejekulacyjny jest niemożliwe. Jednak przeprowadzono te badania na małej liczbie mężczyzn, więc jak na dzień dzisiejszy nie mogą być miarodajne (bo wiecie, na kobietach nie przeprowadzono;p). Przyjmuje się więc, że nie można dowieść, że taki płyn zawiera plemniki.
Przyjęło się twierdzić (w świetle tamtych badań), że płyn taki może zawierać plemniki ale o wadliwej ruchliwości, upośledzone, lub martwe, a jedynie krótko przed lub po wytrysku (jeśli partner się nie wymył i nie wysikał) może zawierać ich niewielkie ilości.

Pytanie więc brzmi, jak daleko do szczytu miał partner tuż przed założeniem gumki?

Co do przerywanego, ja mam taki prawie do końca (znaczy się wyjmuje mi 3-30 przed wytryskiem) i jeszcze nigdy nic.
napisał/a: pannasc 2009-12-30 11:02
No więc było tak:
Zaczelismy sie piescic, no i wtedy.. partner wprowadził penisa do pochwy na jakies 2-3 min.
Następnie, wyjal.. zalozylismy prezerwatywe..
kochalismy sie.. no jeszcze dosc długo..
wiec wytrysk nastapił tak po 20 moze minutach od tego zdarzenia.
napisał/a: Lalcia23 2009-12-30 11:39
Wg mnie nie masz sie o co martwić, bo do owulacji wtedy miałaś jeszcze kawał czasu. Plemniki nie wytrzymałyby tyle dni, a poza tym w preejakulacie musiałby sie znajdować chociaż jeden więc nie wiadomo czy takowy tam był;) z resztą no mówię Ci, ja stosuję od 2 lat stosunek przerywany i też zwykle na ostatnią chwilę używamy prezerwatywy i jakoś jeszcze nigdy nie zaliczyliśmy wpadki. Nawet w dniu kiedy była owulacja;))) a u Ciebie było jeszcze kilka dłuuuugich dni więc wg mnie spokojna głowa:)
Jak chcesz możesz zrobić test, oczywiście, zawsze będziesz spokojniejsza (ja też robie ;] ) ale nie martw sie :D
napisał/a: dimedicus 2009-12-30 11:52
A kiedy był poprzedni stosunek?

Proszę na forum nie uprawiać polemiki,dyskusja ma być merytoryczna,więcej nie zwrócę uwagi.
napisał/a: wikam2 2009-12-30 11:55
Spytałabym o to samo co dimedicus.