Stosunek przerywany w dni płodne

napisał/a: Gracee 2013-06-17 10:07
Owulacja przypada na 12-18 dni przed miesiączką w zależności od długości cyklu. Przy krótkich cyklach przypada we wcześniejszej fazie tego przedziału, natomiast przy długich w późniejszej.
Jeśli cykl ponownie się wydłuży to ciąży nie będzie bo współżycie miało miejsce przed owulacją. Natomiast jeśli w trakcie owulacji to szanse są jednak małe. Nie możesz w 100% ciąży wykluczyć. Ja osobiście znam tylko jedną parę która zaliczyła wpadkę podczas stosunku przerywanego, a wiele osób współżyje w ten sposób. Teraz to i tak nie pozostaje Ci nic innego jak tylko czekać na miesiączkę. Jak nie będzie przychodziła w terminie to i tak się nie denerwuj za wczasu bo ostatnie dwa cykle miałaś dłuższe o 2 tygodnie.
napisał/a: Malami88r 2013-06-17 11:44
Dzięki za odpowiedź :))
napisał/a: wikam2 2013-06-19 08:51
Stosunek po stosunku metodą przerwyaną jak wiesz zwiększa szanse ale jak podobnie jak Gracee - no nie znam chyba nikogo z dzieciem z przerywanego, mimo iż jest tak niebezpieczny.
napisał/a: miiku 2013-06-23 21:17
Witam!
Nie będę zakładać nowego wątku, podchodzę zasadniczo pod ten. Otóż miałam nieregularne miesiączki, w od lutego do maja brałam antykoncepcyjne (lesinelle) na wyregulowanie - ostatnie krwawienie z odstawienia miałam 17 maja - ok. 3-4 dni. 1 czerwca miał miejsce feralny przerywaniec. Zastanawiam się, czy skoro to 1szy cykl po odstawieniu, mogę przewidywać że był to środek dni płodnych? Uznałam, że sytuacja na tyle niebezpieczna, że po ok. 15h wzięłam escapelle. Po 4 dniach od wzięcia tabletki dostałam krwawienia - chyba skutek uboczny, było obfite. Dziś jest 23 czerwca, miesiączki nadal brak. Odczuwam jedynie lekki ból sutków, w podbrzuszu lekkie pobolewanie od czasu do czasu miałam przez poprzedni tydzień, jednak nie taki typowo "przedokresowe". Wczoraj wieczorem dość mocny ból pojawił się po prawej stronie w dole brzucha - jakby jajnik? Dodam, że to na pewno nie wyrostek - wycięty. Dziś czuję się już dobrze. Czy to mogą być oznaki ciąży?
napisał/a: wikam2 2013-06-23 21:28
Bardzo wątpię aby to była ciąża. Dla pewności zrób test będzie już wiarygodny. I ..... tyle :)
napisał/a: miiku 2013-06-23 21:34
Nigdy jeszcze nie słyszałam o ciąży ani po escapelle, ani po stosunku przerywanym bez finału w środku, ale zastanawiam się - jak długo miesiączka może się spóźniać po tej tabletce? Niektórzy twierdzą, że przez kilka cykli, inni +/- 7 dni. Duży rozstrzał..
napisał/a: wikam2 2013-06-23 21:36
Ja będąc tu na forum wiem o jednej ciązy po escapelle i jednej po przerywanym.
A ten rozstrzał o którym mówisz............niestety(!) bywa!!!!
napisał/a: miiku 2013-06-23 21:44
Czyli jednak zdarza się.. Dziękuję za odpowiedź. Jutro szoruję robić beta z krwi. Raz już mnie esca poratowała, ale to było w zupełnie innych okolicznościach - pominęłam dwie tabletki anty no i bach. Ale udało się. Mam nadzieję, że nie będę jedną z tych które zaszły w pierwszym cyklu po odstawieniu hormonów. Dam znać, jaki wynik, trzymać kciuki, bo na młode jeszcze za wcześnie!
napisał/a: wikam2 2013-06-23 21:47
Jedna ciąża po esca i jedna po przerywanym (stosunek po stosunku - czyli brak zachowanych środków ostrożności podczas stsowoania seksu przerywanego) na 4 lata kadencji na forum to BARDZO MAŁO ;)
Po co chcesz płacić za betę? Test sikany wystarczy! Beta jest szybsza od testu tylko o 4 dni. Ciebie nie obchodzi ile jest jej ilościowo Ciebie interesuje TYLKO czy w ogóle jest :)
napisał/a: miiku 2013-06-23 21:57
Uznałam, że beta będzie pewniejsza, bo z tymi sikanymi to różnie bywa, a ja miałam dość "intensywny" emocjonalnie miesiąc, no i jeszcze esca, więc może wyjść zafałszowany - zwłaszcza że współwinowajca funduje, no i ma na uwadze też mój spokój duszy :)

Nawiasem mówiąc - ciąża po esca - jaki może być powód? Za późne przyjęcie? Albo jeśli zapłodnienie miało miejsce przy poprzednim stosunku? Chyba że mowa o wzięciu po pełnym finale w środku w okolicach owulacji.. bo w innym wypadku ciężko uwierzyć, że ktoś feralnie trafił w te 2-3%.
napisał/a: wikam2 2013-06-23 21:59
1. Pisz wynik bety. Normalnie.........nie zaskoczę się jak bedzie
napisał/a: miiku 2013-06-23 22:05
wikam napisal(a):
2. Ciąza po escapelle jest ryzykowna jeśli tabsa przyjmiesz nie przed nie w czasie tylko po owulacji. Najogólniej/najprościej mówiąc plemnik może być szybszy a osłabienie implantacji wcale nie tak skuteczne.


I tu pojawiają się znów moje wątpliwości nt. preejakulatu! Jeżeli wytrysku w środku nie było, to jak duże może być ryzyko zapłodnienia? Zapładnia, nie zapładnia, martwe, żywe..