Stosunek po 7 tabletkach

napisał/a: Olivvvia 2013-07-07 09:40
Witam. Mam nietypowy problem. Tydzień temu w niedzielę rozpoczelam stososowanie tabletek antykoncepyjnych, okres był wywołany luteiną bo mam zaburzenia hormonalne, ktore staram sie wlasnie zwalczyć. Mialam problem kiedy przyjac 1 tabletkę, ponieważ deliktane plamienia pojawiły się już w sobotę, ale okres ewidentnie rozkręcil się dopiero w niedzielę-dlatego tez wtedy wzielam ta 1 tabletke i to na dodatek rozpoczelam jej branie późno wieczorem bo o 21.(nie wiem czy to ma znaczenie? ). .... nie byłoby by w tym żadnego problemu gdyby nie to że praktycznie po wzięciu 7 tabletki (2-3h później) odbyłam stosunek można rzecz przerywany? ... Czy skuteczność antykoncepcyjna była już zachowana? Bo nie mam pojęcia od kiedy liczyć i jak liczyc te 7 dni/tabletek?
napisał/a: Ewcia10i3 2013-07-08 08:02
Jesteś zabezpieczona już od pierwszej tabletki więc spokojnie ;) I w trakcie brania nie ma znaczenia czy brałaś tabletkę 2 godziny przed stosunkiem czy więcej. A jakie tabletki bierzesz?
napisał/a: Olivvvia 2013-07-08 12:48
Tak wiec mam uznac, że mój pierwszy dzień miesiączki to była ta niedziela? Czyli te wlaściwe krwawienie a nie plamienie? . Biorę tabletki Kontracept. ... Na ulotce pisze, że jeśli zaczynam tego 2(?) dnia to potrzebne jest dodatkowe zabezpiecznie przez 7 dni i właśnie nie wiedziałam kiedy uznać ten 1 dzień miesiączki, a jesli juz odliczac te 7 dni to JAK je liczyć? Dniami czy tabletkami?
napisał/a: Ewcia10i3 2013-07-08 23:31
ciężko powiedzieć... Ale myślę że nawet jeśli licząc od drugiego dnia to skoro to był 7 dzień brania tabletek to nic Ci nie grozi, tym bardziej że pisałaś o stosunku przerywanym. Ja biorę Vibin, z trochę innym systemem brania niż Twoje ale bardzo wygodne, 21 tabletek z hormonami i 7 placebo, więc nie robię przerw między opakowaniami.
napisał/a: wikam2 2013-07-09 17:53
Oliwia masz rację, ma znaczenie czy tabletkę przyjmujesz pierwszego czy drugiego dnia. Jednakże wiele kobiet ma problem z tym czy za pierwszy dzień okresu brać dzień z plamieniami czy z krwawieniem. Zdania sią podzielone, opinie lekarzy też.
Miałaś problemy z cyklem, zastosowałaś stosunek przerywany, zjadłaś więcej niż 5 tabletek, uważam że nie powodu do niepokoju.