Stosunek , Badania

napisał/a: ola141 2013-04-25 09:06
Witam za 2 miesiące kończe 15 lat uprawialismy stosunek (13 dni temu ) nie skończył we mnie ale jak wiadomo w (preejakulacie) są tez plemniki i mogł tego niewyczuć i jednak mogło do czegoś dojść tym bardziej ze jeszczę palec też mógł dopomóc.
Mój okres zawsze się spózniał i miałam go tak jak zawsze w spożnionym terminie tyle że odczuwam go inaczej po tym co zaszło jest strasznie ubogi (słaby) przewaznie podczas gdy miewam okresy bolał mnie strasznie brzuch a teraz mniej, czesto boli mnie tez głowa. Jak się załatwiam też przez pare minut pobolewa mnie pochwa i ustaję (mam tak od 10 dnia) ale juz dziś jakos powoli ustaje , raz mam apetyt a raz nie
Chłopak kupił testy ciążowe zrobiłam dwa razy raz 10 i 12 dnia wynik był negatywny . Zarejestrował mnie do ginekologa żebym się upewniła co mi dolega, jak powiem ze współżyłam i po tych 8-10 dniach zaczełam miec takie objawy.
Ten okres trwa juz (4 dzień) .
Ginekolog ma prawo zawiadomic o tym moich rodziców mimo iż niema pewności ze jestem w ciązy i chciała bym wykonać badania na obecność hcg we krwi sama ?
Czy ma obowiązek zachować tajemnice lekarską jak poproszę go czy w moim wieku nie bardzo ?
Lub wykona te badania bez zgody rodzica i powiadamiania o tym że takie zdarzenia już zaszły miedzy mną a chłopakiem.
Bo narazie nie było by sensu powiadamiac o tym jak niewiemy na czym stoimy.czy sam fakt ze juz nie jestem dziewicą juz jest pretekstem żeby o tym informować rodziców...?
To jest moja pierwsza wizyta, i tak miałam isc sie przebadac w zwiazku z tymi spoznionymi okresami ale o tym nie mogę też nie powiedzieć bo to może byc jednak cos innego lecz nie wykluczam niczego
napisał/a: wikam2 2013-04-25 10:23
Lekarz w ogóle Cię w tym wieku nie przyjmie. Chyba, że z rodzicem. Ponadto obcowanie płciowe z osobą poniżej 15 roku życia podlega karze pozbawienia wolności. Nie wiem czy lekarz ma obowiązek natychmiast powiadomić o tym odpowiedni organy i jak to się ma jeśli i chłopak jest małoletni...Niemniej uważam, że lekarz powiadomi i ww. i rodzica.
Test hcg możesz zrobić prywatnie za ok. 40zł.
Zresztą....zrób test ciążowy 19 dni po stosunku i starczy :)

"U dziewcząt przed ukończeniem 16 roku życia przeprowadzenie
badania ginekologicznego, procedur diagnostycznych i leczniczych
(w tym i przepisanie środków antykoncepcyjnych) wymaga zgody
przedstawiciela ustawowego- czyli rodzica, prawnego opiekuna (odpowiednia adnotacja w dokumentacji
medycznej). Fakt stwierdzenia rozpoczęcia współżycia seksualnego nie
powinien byc zatajony przed opiekunem dziewczynki. Dodatkowo,
o fakcie współżycia płciowego lekarz jest zobowiązany do powiadomienia
odpowiednich władz – prokuratury, policji (zgodnie z art. 200 kk
i § 2 art. 304 kpk) w przypadku osób małoletnich przed ukończeniem 15
roku życia."
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-04-25 10:38
Badanie krwi również nie powinno być wykonane bez zgody i obecności rodziców (jest to zabieg medyczny), więc beta również odpada, no chyba że laboratorium przymyka oko na wiek (co jest dość częste).
napisał/a: ola141 2013-04-25 10:43
a w wieku 15 lat takie badanie można robic bez zgody gdzie mogę dostać taka ifnormacje?
napisał/a: wikam2 2013-04-25 10:43
U mnie w labo nie wiedzą co to jest hcg, ft3, ft4 itp :D Robią co się chce....no tylko, że ja jestem dorosła, nie wiem co robią z dziećmi...tzn. teraz już wiem ;)
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-04-25 10:48
ola141 napisal(a):a w wieku 15 lat takie badanie można robic bez zgody gdzie mogę dostać taka ifnormacje?


Napisałem Ci wyżej, zgodnie z prawem bez zgody rodziców/rodzica nie można Ci pobrać krwi.