Stosowanie Viburcol u niemowlaka.

napisał/a: żółw 2016-06-02 09:07
Witam , mam pytanie ponieważ nie do końca rozumiem ulotki Vibucrolu. Jest tam napiasne żeby nie stosować u dzieci poniżej 3 miesąca życia.Czyli wtedy kiedy dziecko skończy 2 miesąc życia, czyli zaczyna 3 miesiąc czy musi mieć skończony 3 miesiąc życia. Pytam ponieważ moja córcia właśnie skonczyła 2 miesiąc.Gdy miala 2 tygodnie w szpitalu podawano jej antybiotyki, miała infekcje w moczu ,antybotyki podawano 10 dni.Tydzień później zaczeły się kolki,ostre kolki i przeszły tak po 1 miesiącu.Ale malutka od 3 tygodnia życia jest strasznie nerwowa.Wiadomo dzieci są rożne ,jedne śpią jedzą i uśmiechają się inne płaczą w kólko.Moja córeczka jest nerwowa i to po prostu z dnia na dzień coraz bardziej.Od kilku dni to już w ogóle nie może dobrze jeść , wygina się ,denerwóje płacze, ale nie zawsze tak z 3 razy dziennie,bo zdarza się że ładnie je.Dodam że jest na modifikowanym mleku, poznieważ ja straciłam pokarm, miałam coraz mniej córcia po miesiącu plakała przy piersi,nie najadała się musiałam ją dokarmiać aż w końcu straciłam pokarm.Mówią że dziecko jest nerwowe gdy matka się denerwóje, ale ja jestem spokojna.Pupę ma ładną nie odparzoną.Nie śpi dobrze w ciągu dnia , budzi się co 20 - 30 min i placze bo jest niewyspana, czasami żeby się wyspała muszę ją w kołko co 30 min usypiać na rękach.W nocy oczywiście też nie śpi za dobrze, lepiej ale też denerwóje się , najgorzej przy jedzeniu, bo nie zjada za dużo.Czasami muszę ja kilkanaście minut uspokajać żeby zjadła mleko,Herbatki też mało pije , nie chce , kupiłam też taka na uspokojenie, ale nie działa.Kupki robi raz do dwóch razy na dobe,Czami ma trudności ale zrobi.Dawałam już herbatkę z koperku, parzyłam rumianek, ale dziecko i tak jest nerwowe.Na szczenieniu pani doktor jej nie zaczepiła powiedzila Ze jest zbyt nerwowa. Kazała zrobić badanie moczu i przełożyła szczepienie na za dwa tygodnie.Przepisała herbatkę z koperkiem i kazała zmieniać mleko. Mleko zmieniłam narazie z Bebiko na NAN.Wydaje mie sie że jest bardziej nerwowa.No i koleżanka poleciła mi Viburcol. Kupiłam ale na ulotce jest napisane Zeby nie podawać dzieciom poniżej 3 miesiąca życia.Moja córcia właśnie zaczeła 3 miesiąc zycia to znaczy ze mogę jej podać lek. Słyszałam że jest bezpieczny a niechby pomógł przynajmniej troche, niech zacznie dziecko normalnie jeść, bo ani nie je swojej dawki ani nie je co 3 godziny, tylko co 2 lub czasmi na raty 120 ml przez 5h i w kołko jest marudna , niewyspana i rozdrażniona. Już niewspomne o spacerach gdzie nie chce usnąć i czasmi płacze, kręci się rączkami drapie po buzi...Mowiłam lekażowi ale zalecił tylko tą herbatkę która nie pomaga.Moje pytanie jest takie czy mogę podać lek Viburcol mojej 2 miesięcznej córeczce?właśnie zaczeła 3 miesiąc życia.Do lekaża mam iść za 2 tygodnie.

Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: żółw 2016-06-02 12:31
Poczytałam troche na temat tego leku kiedyś był od pierwszych dni życia, teraz dopiero od 3 miesiaca. Dlaczego taka zmiana i jeszcze przez jakis czas był na recepte.To lek homeopatyczny czy może zaszkodzic małemu noworodkowi skoro był kiedys stosowany od 1 dnia życia? Czy może zmienił się skład?
napisał/a: Peter 2016-06-03 11:11
Czasami się firma ubezpiecza lub polskie (w wielu przypadkach niezrozumiałe) przepisy prawa farmaceutycznego zmuszają do zmiany wskazań lub przeciwwskazań, by preparat został dopuszczony do obrotu.
Moim zdaniem można ten preparat stosować u 2 miesięcznego dziecka.
napisał/a: żółw 2016-06-04 22:37
Peter napisal(a):Czasami się firma ubezpiecza lub polskie (w wielu przypadkach niezrozumiałe) przepisy prawa farmaceutycznego zmuszają do zmiany wskazań lub przeciwwskazań, by preparat został dopuszczony do obrotu.
Moim zdaniem można ten preparat stosować u 2 miesięcznego dziecka.

Dziękuję za odpowiedz. Bo myślę że mógł by jej pomóc ten lek. A jeżeli chodzi o dawkowanie czy np jeden czopek dziennie to dobre dawkowanie?
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-06-05 07:47
Skoro sądzisz że to kolki, to zacząłbym od Espumisanu. A najlepiej kupił gdzieś SAB-Simplex.
napisał/a: żółw 2016-06-06 15:26
Mam Espumisan juz go używam od ponad miesiąca.Dicoflor też dostaliśmy od lekarza, z kolkami jest lepiej ataki trwają ok 30min. Ale jej stan nerwowy jest przez cały dzień, czami już od rana.Nie może dobrze spać, i bardzo denerwuję się przy jedzeniu.Jak by w kołko była śpiąca, a nie mogła się dobrze wyspać, bo jak prześpi np 2h ale to musze ją w kołko nosić na rękach, bo sie budzi.Nieważne czy śpi jak jest hałas czy jak jest cicho.Jakby miała leciutki sen, albo ją coś drażniło.Jest marudna ,nie to że płacze jakoś jak by ją coś bolało.Lekarz mówi że może sie przejada.Że może przegrzana.Że ogólnie zdrowa jest.Hebatke mi przepiasala z rumianku,melisy i kopru, ale nigdzie w aptekach ani hurtowniach nie moge dostac.Najgorsze jest to że właśnie nie może za dobrze jeść i wyjście z nią na spacer bez drugiej osoby , która w razie czego popcha wózek jak bedzie z nia trzeba wracac na rękach do domu.B i tak się zdarza że płacze w niebogłosy.A jest najedzońa wyprużniona i siąca to i tak się denerwuje, No wiadomo że nie za każdym razem bo i bywa że i pośpi troche na tym dworzu.Od niedawna nie denerwóje sie tak na rękch jak wsztko widzi, ale np na brzuchu nie koniecznie po nie całych 5 minutach już nerwy.Karuzela na dłóżeczkiem potrafi ją najdużej zaciekacić jakieś 8 min. No i rozmowa oczywiście czasem i kiklanaście minut.Ale jest i że nie da rady jej zagadać, nowi sie ją na róne sposoby puszcza karuzele, Mozarta z you tube, czy inne uspakające.Moze poprostu ma taki charkter nerwowy.Wiadomo każdy by chciał żeby jego dziecko było idealne śmieło się jadło , robiło żóciutkie kupki i dobrze spało najlepiej całą noc i nie marudziło.Moja pierwsza córka też płakała, miała troche kolki, w nocy co 2h na jedzenie sie budziła pozniej 2 razy jadłaz piersi.Ale jadła, na spacery jak wychodziliśmy wiedziłam kiedy wyjść żeby nie marudziła ,zdażało sie oczywiście nie spodziewnie, ale teraz to raczej odrazu cie boje że bedzie płacz, dlatego najpierw jąw domu usypiam a później wychodze z nią taka uśpioną. Jak się obudzi na dworzu i marudzi i płacze po 10 min wyjmuje ją i przez kolejne 10 lulam i dalej mogę jeździć. Przepraszam rozpisalam się tak czy owak chciałam teczopki jej podać kiedy np, ma ciężkie dni i w kołko płacze, lub kiedy muszę z nia wyjść np do lekarza czy coś załatwić, nie codziennie, chyba że może podawane przez kilka dni pomogą na dłużej tak jak ziołami?
dziekuje za odpowiedzi.
napisał/a: babydajna 2018-12-02 15:22
djfafa napisal(a): Skoro sądzisz że to kolki, to zacząłbym od Espumisanu. A najlepiej kupił gdzieś SAB-Simplex.


No przecież to ta sama substancja, tylko sab simplex podaje sie w wiekszych dawkach. A co do Viburcolu to nam lekarz przepisal go gdy dziecko mialo 3 tygodnie i byly bolesne kolki.