Stosowanie preparatów na hemoroidy

napisał/a: Kristof77 2017-05-16 18:49
Witam. Jeśli ma się hemoroidy czy leki trzeba stosować regularnie czy tylko wtedy gdy występują objawy?

Bardzo proszę o odpowiedź

Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2017-05-17 00:58
Zasadniczo w czasie wystąpienia hemoroidów oraz ew. dzień czy dwa po ich ustąpieniu, Najważniejsze to nie dopuszczać do problemów z wypróżnianiem no i odpowiednia "dieta" bogata w błonnik plus sporo niegazowanej wody mineralnej oraz nie prowadzić nadmiernego siedzącego trybu życia czyli sporo ruchu.
napisał/a: buzek 2017-05-26 11:46
Hemoroidów nie da się tak naprawde wyleczyć. Można jednak zmienić swój stan zdrowia oraz sprawić, że będą niekłopotliwe i praktycznie nie będziesz ich odczuwał. Musisz jednak na stałe zmienić swój styl życia:
dbać o higienę odbytu
tak jak tutaj wspomina osoba powyżej warto jest przyjmować preparaty z błonnikiem, ponieważ zaparcia mogą powodować problemy z hemoroidami
suplementy jak najbardizej na tak, aczkolwiek polecam te na bazie ziól. Jak Procto Vitale
napisał/a: tamisia 2017-05-29 12:27
Z ziół polecam te z błonnikiem ( warto jest zapobiegać zaparciom ponieaż to one powodują w większości przypadków problemy z hemoroidami no i mogą powodować ból przy wypróżnianiu, krwawienia).Tak jak tutaj pisze ola zainwestowałabym w Procto Vitale ( jeśli chodzi o skład to jest bardzo dobry).
napisał/a: piotrosiama 2017-05-29 18:54
ola i zilenda - może warto wziąć pod uwagę fakt, że nie każdy może stosować preparaty ziołowe które tak reklamujecie.
napisał/a: tamisia 2017-06-14 08:37
Jasne, że nie każdy. Jednak w wielu przypadkach lepiej jest wypróbować jakie działanie mają na nasze zdrowie. Będą to jednak mniejsze efekty uboczne niż na przykład leków.
napisał/a: Anka6 2017-08-10 11:31
jak pojawią się objawy i kilka dni po ich ustąpieniu. do tego na stałe wprowadzona dieta bogatoresztkowa, nie dopuszczać do zaparć, jeśli się pojawią to stosować kurację dicopegiem 10g. i starać się zwiększyć aktywność fizyczną
Magnetoplag
napisał/a: Magnetoplag 2017-08-21 20:38
Dolegliwości choroby hemoroidalnej pomoże zmniejszyć jednoczesne zastosowanie pola magnetycznego i metody ucisku. Będzie to miało korzystny wpływ na poprawę przepływu krwi w naczyniach, redukcję procesów zapalnych i lepsze trzymanie stolca.
napisał/a: milanijka 2017-10-17 20:00
Na tych tabletkach niby jest napisane, że stosować w razie zaostrzenia objawów. Ja tak robiłam, brałam nawet później kiedy nieco ból słabł, ale i tak hemoroidy nie ustępowały :/ Przez trzy miesiące się tak męczyłam, w końcu stwierdziłam że to nie ma sensu i skonsultowałam się z proktologiem dr Grochowiczem ze szpitala św. Elżbiety. Okazało się, że potrzebna będzie hemoroidektomia. Co prawda nie była ona jakaś bolesna, w zasadzie niewiele czułam, ale doktor mi powiedział, że gdybym nie czekała z wizytą najprawdopodobniej wystarczyłoby leczenie farmakologiczne. A tak cóż, zabieg był konieczny. W każdym razie problem jest już zażegnany, ale i tak stosuję się do zaleceń odnośnie diety, które przepisał mi lekarz by przypadkiem nie było nawrotu