Stosowanie efetoniny u dzieci

napisał/a: zygzak95 2013-10-24 08:59
Witam, czy są jakieś wytyczne w stosunku do podawania efetoniny dzieciom w sensie ile razy w roku dziecko może przejść kurację? Chodzi o obkurczenie trzeciego migdała, który ma wielkość taką, że ewentualne usunięcie można rozważać.
napisał/a: Peter 2013-10-24 14:49
Owszem, są wytyczne. Zdecydowanie zabrania się podawania dzieciom tego typu leków. Podobnie jak diphergan.
Są inne bezpieczniejsze sposoby obkurczania. A jeśli jest rzeczywiście bardzo duży, to praktycznie żaden lek nie da pełnej gwarancji, a może przynieść szkodę (jak wspomniany wyżej lek). Jeśli jest konieczność usunięcia, to lepiej usunąć, ale wcześniej zastanowić się (to już rola lekarza) jaka jest przyczyna tego stanu, bo samo usunięcie problemu docelowo nie rozwiąże w szczególności jak dziecko jest w wieku poniżej 6 lat.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-24 14:58
Z własnego doświadczenia oraz rozmów z kilkoma laryngologami, mogę z czystym sercem polecić suplement Thonsilan. U mojej córki po 8 tygodniach stosowania, 3 migał obkurczył się na tyle że śpi już bez "charczenia", laryngolog również stwierdził zmiejszenie się migałka. Czy to trwały efekt czas pokaże ale uważam że warto spróbować szczególnie że to suplement ziołowy i do tego nie drogi.
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2013-10-24 15:04
djfafa napisal(a):Z własnego doświadczenia oraz rozmów z kilkoma laryngologami, mogę z czystym sercem polecić suplement Thonsilan. U mojej córki po 8 tygodniach stosowania, 3 migał obkurczył się na tyle że śpi już bez "charczenia", laryngolog również stwierdził zmiejszenie się migałka. Czy to trwały efekt czas pokaże ale uważam że warto spróbować szczególnie że to suplement ziołowy i do tego nie drogi.
Pozdrawiam

No właśnie. Przykładowo...
napisał/a: zygzak95 2013-10-24 21:37
@Peter
Nie wiem dlaczego piszesz, że zabrania się podawania efetoniny dzieciom ponieważ większość laryngologów a nawet pediatrów przepisuje ją dzieciom. Jak również diphergam podają w szpitalu dzieciom. Chciałabym wiedzieć dlaczego są one według Ciebie zabronione. W swojej wypowiedzi podajesz granice wieku 6 lat. Nie wiem dlaczego akurat ten wiek i co miałeś na myśli?

@djfafa
Nie znałem akurat tego preparatu. Przetestuję, dzięki.
napisał/a: Peter 2013-10-25 09:12
zygzak95 napisal(a):@Peter
Nie wiem dlaczego piszesz, że zabrania się podawania efetoniny dzieciom ponieważ większość laryngologów a nawet pediatrów przepisuje ją dzieciom. Jak również diphergam podają w szpitalu dzieciom. Chciałabym wiedzieć dlaczego są one według Ciebie zabronione. W swojej wypowiedzi podajesz granice wieku 6 lat. Nie wiem dlaczego akurat ten wiek i co miałeś na myśli?

Wiem o tym i właśnie specjalnie na to zwróciłem uwagę. Ja te informacje posiadam od pediatrów, którzy jeżdżą na sympozja naukowe, a nie tylko bazują na wiedzy sprzed 20 lat. Kto się nie dokształca, ten zostaje w tyle. To chyba oczywiste. Sam też z takowych korzystam, ostatnio byłem też na dość ciekawym dot. chorób odzwierzęcych, w tym odkleszczowych.
Dlaczego 6 lat, bo usuwanie migdałków poniżej tego wieku nie przynosi praktycznie żadnych korzyści. Zwykle w ciągu 1-2 lat ponownie odrasta. Trzeci migdałek naturalnie zanika w wieku ok 10-12 lat. Czym bliżej tego wieku, tym mniejsze prawdopodobieństwo nawrotu. Poza tym ja traktuję usuwanie wyłącznie jako ostateczność. Jeśli dziecko jest właściwie leczone, to prawdopodobieństwo wystąpienia takiej konieczności (usuwania) jest znikome.