stopa cukrzycowa

napisał/a: Kasienka84 2007-01-03 15:05
Moja znajoma, starsz aosoba juz ma cukrzyce od 20 lat i byla ona zaniedbana i nieleczona, teraz jest w szpitalu i zaczelo sie ze gnil jej pale cu nogi wiec obcieto go potem obcieto pol stopy a tera zokazalo sie z epuls jest wyczuwalny w nodze dopiero powyzej kolana i chca amputowac noge w kolanie, jakie sa szanse ze bedzi eok i ze taka osoba wyjdzie z tego.
napisał/a: andrea246 2007-01-07 14:39
No niestety szanse na to że wszystko będzie ok są bardzo male ponieważ jak się domyślam jest to osoba starsza a przede wszystkim to że cukrzyca nie była leczona. Niestety rokowania raczej są malo pomyślne, ale zawsze trzeba próbować. Ważne żeby nie doszło do uszkodzenia nerek i wszystkich narządów wewnętrznych a o tym nie pisałaś. Musi się leczyć przestrzegać diety i dbać o higienę "kikuta" czyli miejsca po amputacji.
napisał/a: Kasienka84 2007-01-08 09:03
Tak jest to osoba starsza w podeszlym wieku, ma te zproblemy z psychika, mieszkala sama i ma depresje chyba i to te zpowoduje brak checi do zycia i jakiegokolwiek leczenia, nie wiem jak jest z narzadami ale ogolnie organizm jets zniszczony jednak lekarz eo organach wew nie mowia nic, tylko hca amputowac noge
napisał/a: andrea246 2007-01-09 10:54
Oni muszą amputować nogę bo inaczej będzie jeszcze gorzej. A co do stanu psychicznego to są lekarstwa które zwiększają w pewien sposób chęć do życia więc pewnie będzie je dostawać. trzeba być dobrej myśli. Pozdrawiam
napisał/a: Kasienka84 2007-01-09 12:18
dziekuje z aodpowiedzi. osoba ta ma 75 lat, amputowac nie chce sie zgodzic bo tweirdzi ze swoje zycie rpzezyla juz a lekow depresyjnych nickt nie podaje jak to w zwyklym szpitalu nieduzym, rodzina nie wie czy namawiac ja naoperacje bo sie meczyc mocniej bedzie a chodzic i tak juz nie bedzie, lekarze powyzej kolana wyczuwaja puls a nogi mowia ze nie moga tam uciac tylko ponizej kolana wiec zakazenie organizmu bedzie szlo ddalej pewnie, teraz prze zkilkanascie godizn osoba ta byla w jakiejs spiaczce i nie mozna bylo jej wybudzic teraz sie obudzila i cos zjadla, kaztydna najgorsze is enastawia i nie wie co robic a lekarze nie mowia nic wlasciwie
napisał/a: Riko18 2007-01-10 11:10
Myślę że w tej sprawie pomoże tej Pani Medycyna Naturalna którą się interesuję.
O kontakt prosze na gadu gadu z powodu braku czasu żadko odpisuję na forum.
Jestem w stanie pomóc tej Pani.
napisał/a: aggga2 2008-02-06 22:44
Nie wolno czekać az amputują nam palce, stopy a pozniej całe nogi.
Wszystkich z stopą cukrzycową odsyłam na strone www.bioptron.org
Najlepszy sposób na zachamowanie choroby! Pracuje tak już wiele diabetologów, chyba nie ma lekarza ktory by o tej terapii nie słyszał.
napisał/a: maskarada 2011-07-12 22:29
Moj tata jest po 50-ce, choruje na cukrzyce od ponad 20 lat, przyjmował regularnie insuline. Około 6 m-cy temu uległ poparzeniu stopy. Sprawa nie wyglądała dobrze, ale po ostatnim leczeniu było lepiej, noga powoli, aczkolwiek goiła sie. Niestety nieoczekiwanie rana otwarła sie, po wymazie okazało sie ze ma paciorkowca i gronkowca. "pani doktor" zastosowała nieodpowiednie antybiotyki, nie dość , ze doprowadziła do uodoprnienia bakterii, to jeszcze osłabiła bardzo organizm ojca. Obecnie jest w szpitalu, zaeragowal na leczenie, jednak doszło do nawrotu (ponownie gorączkuje). Zdecydowaliśmy, ze udamy sie jak najszybciej do innej kliniki, ta nie chce mu pomoc, jedynie proponują amputacje. Błagam o pomoc.!! W czwartek musimy go zawieść do Kartkowa lub Katowic ( w Łodzi odmowiono mu leczenia) Może ktoś pomoże.
napisał/a: kryspek 2011-10-13 15:01
Na stopę cukrzycową najlepiej działa krem Progenic! Polecam, moja koleżankę uchronił on od amputacji stopy, ja też go stosuję. Zrobiony jest na bazie colostrum czyli tzw. siary - substancji produkowanej przez gruczoły mleczne ssaków w ostatnim okresie ciązy, subsrtancja ta jest bogata w substancje bioaktywne, dlatego colostrum swietnie leczy trudno gojące się rany i owrzodzenia. Rewelacyjnie działa na stopę cukrzycowa, odbudowuje naczynia wlosowate, naprawdę polecam. Jest wiele kremów z colostrum, ale ten firmy Genactiv jest najlepszy bo firma ma najlepszej jakości colostrum (posiada wlasne stada krów, z których pozyskuje surowiec). Krem można kupić na ich stronie internetowej [url]http://www.genactiv24.eu/pl/offer/21/progenic_krem[/url:eeydxv86], kosztuje 64 zł więc warto spróbować.[/url]
napisał/a: agnesB 2012-01-26 21:05
Teraz ten krem nazywa się Genactiv Colostrigen R (ale to ten sam krem co dawny progenic) i kosztuje mniej niż kiedyś (53 zł). Działa, sama go stosuję na niewielkie owrzodzenie na stopie i bardzo ładnie się goi. Polecam wszystkim, naprawdę lepiej działać zawczasu, nawet przy małych zmianach, niż doprowadzić do zaognienia rany, bo w przypadku cukrzycy może to doprowadzić do amputacji.

[img]http://www.poradnik-domowy.com.pl/pliki_artykuly/m/250.jpg[/img]
napisał/a: mika201 2012-03-31 21:51
Zgadzam się, ten krem Colostrigen R jest najlepszy na stopę cukrzycową, stosuję go ja i moj znajomy, rany się goją i nie tworzą się nowe. Przy cukrzycy warto uzywać go profilaktycznie do stóp, zeby sie nic nie dzialo.
caprio
napisał/a: caprio 2012-05-04 23:10
Ja bym poleciła żel Curiosin, zawiera hialuronian cynku, który ułatwia fizjologiczne gojenie się rany i bardzo dobrze wspomaga leczenie się głębokich ran.