Stopa, bóle w stopie.

napisał/a: Damiano16 2009-07-14 10:43
Witam,

wczoraj miałem lekki wypadek samochodowy a raczej zderzenie :) nic mi nie jest oprócz... stopy.

Ból nasila się jak zginał stopę i staje na niej, po za tym jest w tym miejscu gorąca :(

Oto gdzie mnie tak dokładnie boli:

http://img530.imageshack.us/i/stopa2.jpg/

Ból nie jest taki strasznie ostry ale oceniam go w skali od 1-10 oceniam na: 6

Co to może być ? Złamanie raczej nie ponieważ nie puchnie mi i mogę ruszać stopą w 60%
napisał/a: dimedicus 2009-07-14 12:43
Nie wykonano zdjęcia rtg czy badania usg?
napisał/a: Damiano16 2009-07-14 13:53
Wiesz narazie smaruje maścią ALTACET, myślę że to potłuczenie, a w tym miejscu nie ma kości ?

Tak jak mówię to raczej nie złamanie bo ruszam stopą, nie ma obrzęku, zaczerwienienia itp. Jedynie co jest to ból jak staje na nia i gorąca skóra jest w tym miejscu.


Jeśli nie przejdzie mi do Piątku to.. muszę iść do lekarza... ( Boże tylko nie GIPS :( )


Ale jeszcze raz czy w tym miejscu są jakieś kości ?
napisał/a: dimedicus 2009-07-14 14:19
oczywiście że są kości śródstopia.Jeśli uważasz że nie masz złamań można zastosować okłady z lody(przez ręcznik) oraz smarować żelem Lotion 1000.Ale warto sprawdzić nawet wykonując prywatnie usg (nie ma potrzeby skierowania)
napisał/a: L.K 2009-07-14 14:52
Damiano16 napisal(a):Witam,

wczoraj miałem lekki wypadek samochodowy a raczej zderzenie :) nic mi nie jest oprócz... stopy.

Ból nasila się jak zginał stopę i staje na niej, po za tym jest w tym miejscu gorąca :(

Oto gdzie mnie tak dokładnie boli:

http://img530.imageshack.us/i/stopa2.jpg/

Ból nie jest taki strasznie ostry ale oceniam go w skali od 1-10 oceniam na: 6

Co to może być ? Złamanie raczej nie ponieważ nie puchnie mi i mogę ruszać stopą w 60%

Zrób zdjęcie RTG to będziesz wiedział napewno!
napisał/a: Damiano16 2009-07-14 15:02
Tak więc , ale... jakbym miał złamaną kośc to chyba by mi stopa puchła, nie mógłbym ruszać by bolała itp. tak?
napisał/a: Damiano16 2009-07-15 13:52
odświeżam
napisał/a: OyamaOla 2009-07-15 18:58
tez tak czasm mialam, po walkach karate. ale to bylo tylko stluczenie. nie widzisz tam żadnego siniaka, albo jak dotykasz to czujesz tzw. bułę?
napisał/a: Damiano16 2009-07-15 19:12
Nie nie czuję, boli mnie przy kości śródstopie nr 4 licząc od lewej strony stopy. Tzn. W sumie to nie wiem czy boli mnie kość ale tutaj właśnie mnie boli... :))



Jak dotykam to nie czuję "buły" mam nadzieję że to tylko stłuczenie....

A powiedzcie jakby ta kość i była trochę pęknięta to chyba by dała radę zrosnąć bez gipsu ??

Bo tak jest jak ruszam stopą nie odczuwam bólu, ale gdy bardzo pociągnę ją do góry czuję ból a gdy nałoże buta... już tego bulu nie ma... chyba but usztywnia dlatego... A jak chodzę to też czuję ból nie moge na nią stanać tak bardzo dużo
napisał/a: Damiano16 2009-07-20 11:35
Witam ponownie :)

Prawdę mówiąc stopa już mnie nie boli, nawet przy 60% stawaniu na nią.

Tak więc to raczej było tylko stłuczenie.. Jak myślicie ?

Bo chyba niemożliwe żeby dała radę zrosnąć przez 1 tydz..