Stomatolog dopłaty itp

napisał/a: karolajn911 2013-07-30 21:09
Czy u stomatologa są dopłaty do plomb nie refundowanych? Tych światłoutwradzalnych. JA wyczytałam w NFZ że ich nie ma od 2010 rok. I byłam u stomatologa z bólem dwóch zębbów wszystko pieknie ładnie zrobił mi trzy miałam mu donieśc 150 zł ( karpia walłam) bo założył mi te nierfundowane. No fakt doniosła bym ale puściło mnie znieczulenie a on zrobił nie te co chciałam( w sensie nei te co bolały)
Interesuje mnie czy on ma prawo żadac odemnie tej dopłaty skoro NFZ uznał że albo płaci się w całości za usługe albo z NFZ-tu dodam że pierwszy raz jnie otrzymałam u stomatologa paragonu ani nic.
napisał/a: viki71 2013-08-02 08:24
Wiele rzeczy oficjalnie nie istnieje a w praktyce jest inaczej.Ciesz się,ze wypełnienie światłoutwardzalne kosztuje Cie tylko 50 zł.Ja też mam takiego dentystę.Na FNZ nie chce ich wypełnień a prywatnie po co przepłacać.Jak masz takiego,co robi w ten sposób to się go trzymaj.Wypełnienia porzadne a kasa nie wielka.
napisał/a: ~Anonymous 2013-08-02 13:06
Ja chodzę na wizyty na NFZ ale plomby światłoutwardzalne są płatne. Można poprosić o wypełnienie całkowicie refundowanym amalgamatem.
napisał/a: viki71 2013-08-02 17:18
To ja tylko dodam,że amalgamat jest czarno-srebrny z tego co pamietam i zakłada się go od 4 do 8 zęba.Nie polecam.Lepiej dopłacic do światłoutwardzalnego wypełnienia.
napisał/a: ~Anonymous 2013-08-02 21:34
Zgadzam się z Viki, mi dentystka kazała wymienić amalgamaty nie tylko dlatego, że są toksyczne dla organizmu ale ponoć się utleniają(?) i często robi się pod nimi próchnica - tak było w moim przypadku.