Stłuszczenie wątroby/ bolące jelita - Sulfasalazin EN 500mg

napisał/a: Conrad1 2010-08-14 13:17
Witam

Mam 19 lat niestety moim problemem jest otyłość, mam 175cm wzrostu i waże 95 kg.
Od pewnego czasu zaczyna mnie boleć brzuch (szczególnie nocą) i zaczyna się latanie do toalety... boli mnie tak bardzo,że się zwijam. Mam biegunke, czasami nawet chodzę do toalety 3-4 razy (nocą). Byłem u lekarza który pobrał mi krew i stwierdził,że mam stłuszczenie wątroby, przepisał mi tabletki : Essentiale Forte i Sulfasalazin EN 500mg na regeneracje wątroby i złagodzenie bólu w jelitach. Boję się,że to może być coś poważniejszego np: choroba Leśniowskiego.


Czy ktoś miał podobne problemy z wątrobą i bólem jelit?
napisał/a: augustyn888 2010-08-14 20:47
Conrad napisal(a):Witam

Mam 19 lat niestety moim problemem jest otyłość, mam 175cm wzrostu i waże 95 kg.
Od pewnego czasu zaczyna mnie boleć brzuch (szczególnie nocą) i zaczyna się latanie do toalety... boli mnie tak bardzo,że się zwijam. Mam biegunke, czasami nawet chodzę do toalety 3-4 razy (nocą). Byłem u lekarza który pobrał mi krew i stwierdził,że mam stłuszczenie wątroby, przepisał mi tabletki : Essentiale Forte i Sulfasalazin EN 500mg na regeneracje wątroby i złagodzenie bólu w jelitach. Boję się,że to może być coś poważniejszego np: choroba Leśniowskiego.


Czy ktoś miał podobne problemy z wątrobą i bólem jelit?


Myślę że lekarz podszedł do Twojego problemu zbyt rutynowo,nie wiem tylko czym się sugerował,może Twoim młodym wiekiem.Ja miałem problemy z wątrobą podobne tzn.być może podobne!.Bo przede wszystkim żeby wydać taką diagnozę to powinien zlecić wykonanie badania USG i dołączyć do tego badania krwi.Ja nigdy w związku z otłuszczeniem wątroby nie miałem takich biegunek czy tak silnych bólów brzucha.Jeżeli chodzi o ten pierwszy lek to dobrze,chociaż ja używałem z powodzeniem Heparegen.Natomiast ten drugi to lek na stany zapalne jelit,i tutaj powinno się też zrobić odpowiednie badanie,być może endoskopowe badanie jelita.
Tym bardziej że masz takie silne bóle.
Bez odpowiedniego badania nie masz powodu by podejrzewać taką chorobę jak Leśniewskiego,być może że jest to zespół jelita drażliwego i wystarczy jakaś dieta i jakieś leki uzupełniające.
napisał/a: hassan2009 2010-08-23 21:18
Witam moja corka ma 12 lat i choroje na crohna od 4 lat jej objawy to przewlekle bole brzucha , biegunka ,prtzelewania w brzuchu i stan podgoraczkowy Chorobe wykryli przez gastroskopie biorac wycinki i kolonoskopie Miała tez Helikobacter ta choroba powoduje silny bol zoladka Wystarcza antybiotyki i juz po niej ) Powodzenia