stłuczony paznokieć

napisał/a: nny 2010-04-20 12:29
Bardzo proszę Was o pomoc. Parę dni temu uderzyłam się w paznokieć na kciuku lewej ręki. Przez całą noc bardzo mnie bolało, ale rano już przestało boleć. Pod paznokciem zrobił się siniak. Poszłam z tym do lekarza ogólnego i facetka od razu dała mi skierowanie do chirurga i mówiła, że paznokieć trzeba ściągnąć. Moja mama i teściowa odradzają mi wizyte u chirurga, bo ponoć może sam odejdzie i odrośnie. Już nie wiem co mam robić, a panicznie boje się tego zabiegu. Dołączam rysunek, który prezentuje ten uraz (to czarne to siniak pod paznokciem).

[img]http://sol.zludzilodu.fm.interii.pl/pazn.JPG[/img]
napisał/a: ata28 2010-04-20 12:35
Ale czego sie boisz?
Zabieg jest bezbolesny , chirurg zrobi to w odpowiednich warunkach i przynjamniej paznokiec urosnie szybciej i rowno
Pozdrawiam
napisał/a: nny 2010-04-20 12:42
boje się, bo słyszałam, że nie zawsze znieczulają, a czasem nawet jak znieczulą to i tak boli :/ poza tym ból po odejściu znieczulenia jest podobno okropny.
napisał/a: ata28 2010-04-20 14:50
No bez przesady, skoro moje 7 letnie wtedy dziecko nie płakało , to Ty chyba tez nie, co ? :)))
Ja sama mialam ze 4 razy częsc lub cały usuwany i nie bolało prawie wcale.
I bez znieczulenia nikt Ci nic nie zrobi.
napisał/a: RafałBralin 2010-04-20 15:18
Nie ma potrzeby iść od razu do chirurga ludzie uspokójcie się wystarczy okład lodowy i narastający nowy paznokieć zepchnie stary tak ja robiłem i bardzo mi to pomogło !!
napisał/a: ata28 2010-04-20 15:50
RafałBralin napisal(a):Nie ma potrzeby iść od razu do chirurga ludzie uspokójcie się wystarczy okład lodowy i narastający nowy paznokieć zepchnie stary tak ja robiłem i bardzo mi to pomogło !!

ale po co krzyczysz?
Sam sie uspokój
napisał/a: RafałBralin 2010-04-20 16:16
Przepraszam bardzo a kto tu krzyczy wyraziłem tylko swoją opinie i nie chcę się kłócić :) A że używam znaków interpunkcyjnych to nie znaczy że krzyczę mając w zastosowaniu wykrzyknik prawda??