stłuczony paznokieć dużego palca

napisał/a: haniak997 2011-03-23 14:01
Witam,

3 miesiace temu biegnąc po schodach uderzyłam z całej siły w schodek dużym palcem u stopy. Z biegiem czasu paznokieć zaczął siwieć i tak po upływie 2 tygodni aż do dnia dzisiejszego połowa paznokcia jest fioletowo-czarna (połowa tzn "wewnetrzna strona" od strony palców, pól paznokcia od nasady aż po koniec). Myslałam ze z czasem albo zejdzie mi paznokieć albo ten kolor... Tymczasem prawie od 3 m-cy nic sie nie zmienia. Proszę o wskazówkę co mam z tym zrobić?

Hania
napisał/a: piotrosiama 2011-03-23 16:32
Nic nie zrobisz to samo zejdzie wraz ze wzrostem płytki paznokcia. Nie chcę Cię martwić ale u mnie po bardzo mocnym stłuczeniu palca, gdzieś tak 2 lata temu, paznokieć dopiero teraz nabiera odpowiedniej barwy.
napisał/a: haniak997 2011-03-23 17:05
piotrosiama13 napisal(a):Nic nie zrobisz to samo zejdzie wraz ze wzrostem płytki paznokcia. Nie chcę Cię martwić ale u mnie po bardzo mocnym stłuczeniu palca, gdzieś tak 2 lata temu, paznokieć dopiero teraz nabiera odpowiedniej barwy.


Najważniejsze, że nie boli:) A nie ma żadnego ryzyka, że zamieszka tam jakiś grzybek? Teoretycznie nie powinien bo płytka paznokcia dobrze przylega do skóry ale kto wie... Lepiej sie upewnić;)
Na dodatek wiosna i lato za pasem a w sandałku czarny paznokieć;)

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!
hania
napisał/a: piotrosiama 2011-03-23 17:07
Gwarancji na grzybka czy nie - to nikt nie da, trzeba po prostu obserwować. W lecie miałam paznokcie pomalowane i nic nie było widać.
Również serdecznie pozdrawiam
napisał/a: haniak997 2011-05-30 16:11
Czas płynie a mój paznokieć dalej szaro-bury...

Ale zauwazyłam ze powoli (baaardzo powoli) zaczyna schodzić. Boję się, że zmywając lakier z paznkoci, usunę go... :/

pozdrawiam!
hania
napisał/a: piotrosiama 2011-05-30 16:21
Mój natomiast wygląda już zdecydowanie lepiej, ale jeszcze nie jest taki jak powinien a minęły 3 lata od wydarzenia.