Stłuczenie stopy

napisał/a: nemek 2010-07-21 21:41
Witajcie w Czwartek poprzedniego tygodnia miałem niewielki wypadek na skuterze. Skuter wywrócił się na mnie podczas jazdy, i spadł mi na stopę, chwilę po tym zdarzeniu znajomy który jechał za mną innym skuterem podniósł ze mnie skuter, jednak nie martwiło mnie to że uszkodziłem go, tylko ból jaki odczułem zaraz po upadku.

Stopa bolała do tego stopnia że praktycznie nie mogłem na niej stać, a poruszanie się było możliwe jedynie gdy "ciągnąłem stopę za sobą" Po wypadku pojechałem jakoś do domu, i gdy powiedziałem rodzicom co się stało, pojechaliśmy do szpitala na prześwietlenie, jednak ono niczego nie wykazało, lekarz stwierdził że to stłuczenie i założył mi na stopę "szynę" (gips). Jednak że są wakacje a ja jestem młodym człowiekiem denerwuje mnie to że noga ciągle boli, i nie mogę nic zrobić samodzielnie. Rodzicie muszą przynosić mi jedzenie, nalewać napoje itp. Nic nie mogę sam przenieść ze względu na gips.

Moje pytanie brzmi: Jak długo zostaje ból po stłuczeniu stopy, jak najlepiej leczyć dolegliwość, i mniej więcej po jakim czasie od wypadku będę mógł normalnie chodzić (bez kul, i gipsu)?

Dziękuje Błażej
napisał/a: ~Anonymous 2010-07-22 08:59
A lekarz Ci nie powiedzial jak dlugo w gipsie pochodzisz? Jesli nie to dowiesz sie przy nast. kontroli. Bol pewnie potrwa kilka dni, dobrym sposobem na lagodzenie bolu przy stluczeniach jest trzymanie nogi wyzej np, jak lezysz podluz poduszki pod stope to powinno troche pomoc :)
napisał/a: nemek 2010-07-22 20:20
Dziś bylem na kontroli, kazano mi wykonywać proste ruchy stopa, jak np. robienie kółeczek, ruszanie palcami, i staranie się prostować stopę. Niestety są to bolesne ćwiczenia w obecnym stanie. Gips mogę zdejmować w celu moczenia stopy w wodzie z solą, i smarowaniu maścią. Jedyne co mnie martwi to ból, minął tydzień od wypadku a je ledwo co stoję na nogach o własnych siłach. Czy to normalne?
napisał/a: piotrosiama 2010-07-22 20:53
Witam !
Ja bym Ci poradziła te wszystkie ruchy, które zlecił lekarz wykonywać pod wodą. W momencie gdy moczysz stopę staraj się nią poruszać w różne strony. Woda zdecydowanie zmniejsza odczucie bólu. I nie bądź taki niecierpliwy wszystko z czasem dojdzie do normy.
Pozdrawiam.