Stłuczenie, pęknięcie ? Dłoń.

napisał/a: vastooo 2014-01-18 11:48
Witam. Około 27-28 grudnia pod wpływem alkoholu uderzyłem 2-3 krotnie pięścią z wielkim impetem w tramwaj.
Do czasu aż poszedłem spać wszystko było okej, nic nie czułem na całe szczęście.
Gdy się obudziłem czułem ogromy ból w dłoni, była bardzo mocno spuchnięta i postanowiłem ją zabandażować.
Chodziłem z bandażem około 2 dni, później go zdjąłem. Miałem zamiar iść do prześwietlenia ale nie mam żadnego
dokumentu tożsamości (dowód zgubiony kilka miesięcy temu a legitymacja w stanie bardzo ciężkim + jest nie podbita).
Po nowym roku opuchlizna zeszła natomiast na dłoni do teraz widoczna jest tak jakby wypukła kość.
Przy mocniejszym ściskaniu pięści zaczyna boleć oraz przy podnoszeniu przedmiotów o wadze +2kg.
Nie mogę też w żaden sposób opierać się na tej ręce. Byłem u pielęgniarki szkolnej ponad tydzień temu
i powiedziała, że jest widoczny krwiak i na oko nie może powiedzieć czy to jest stłuczenie czy może pęknięcie.
Jeśli jest taka możliwość, to proszę o pomoc. W innym wypadku z góry dziękuje za poświęcony czas.
napisał/a: piotrosiama 2014-01-19 00:58
Przydałoby się zrobić rtg dłoni.
napisał/a: miki20 2014-01-26 23:13
RTG dłoni będzie konieczne i powinieneś pójść do ortopedy. Nie bagatelizuj sprawy, szkoda by było, aby przez zaniedbanie doszło do większych komplikacji. Moim zdaniem to może być pęknięcie a wtedy potrzebne będzie unieruchomienie ręki.