Stłuczenie palca. Długo utrzymująca się opuchlizna.

napisał/a: Miles1 2007-12-23 19:54
Po meczu, w którym doznałem małego urazu najmniejszego palca prawej dłoni poszedłem do ortopedy i wykonałem prześwietlenie. Na zdjęciu żadnego uszkodzenia kości, stawu itp. Lekarz stwierdził zwykłe stłuczenie. Miałem przez dwa tygodnie robić okłady z altacetu. Jako, że jestem uparty i nie mogłem zrezygnować z moich ulubionych sportów, nie robiłem żadnych okładów i dwa razy w tygodniu wspinałem się w skałach (jak wiadomo we wspinaczce najbardziej obciążane są palce). Efektem tego jest to, że minęło już dokładnie 31 dni od urazu a dosyć bolesna opuchlizna nadal się utrzymuje. Kupiłem altacet w kremie i staram się dwa razy dziennie smarować palec. Czy z tego powodu, że nie dostosowałem się do zaleceń lekarza, mogą wyniknąć jakieś przykre konsekwencje? Opuchlizna zejdzie w swoim czasie czy znowu muszę zapukać do gabinetu lekarskiego?

Pozdrawiam,

Paweł.
napisał/a: Ania_204 2007-12-25 17:40
Witam serdecznie.
Trzeba było od razu posłuchać lekarza...
Proszę robić okłady z lodu,robić okłady z altacetu. Można tez stosować doustnie Aescin.
Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: Miles1 2007-12-31 22:32
Robiłem tak do tej pory. Zero efektu. Opuchlizna nawet się nie zmniejszyła. Chyba pora na kolejną wizytę u ortopedy.