sterydy wziewne

napisał/a: myidzidzia 2007-10-28 13:43
czy stosowanie wziewnych sterydów np.Flixotide może powodować skutki uboczne jak przy doustnym przyjmowaniu sterydów?
napisał/a: Peter 2007-10-29 08:13
Zdecydowanie mniej są wyrażone, ze względu na miejscowe działanie. Wprawdzie pewna część dawki wziewnej przenika do krwi, ale nie są to stężenia porównywalne do tych przyjmowanych doustnie.
napisał/a: Lena^^ 2009-09-09 14:58
Mam początki astmy alergicznej. Większość alergenów, które zatruwają mi życie jest w tej chwili nieaktywnych, gdyż cierpię na alergię sezonową. Co za tym idzie, skończyły się też duszności. Pozostały jedynie świsty przy oddychaniu. Lekarz pulmonolog zapisał mi Neplit Easyhaler 200. jednakże zrobił to przed zleceniem badań spirometrycznych i testów skórnych, które faktycznie miałam wykonane tego samego dnia, tuż po wizycie. A zatem zapisał mi lek, który muszę przez jakiś czas stosować nieprzerwanie. No właśnie... jaki to na ogół czas? I czy w ogóle nie jest to przesadne leczenie względem jednego jedynego objawu, który mi w dodatku nie przeszkadza? Proszę o poradę, naprawdę nie chciałabym zaczynać tej kuracji pochopnie, a kolejną wizytę mam za 10 dni. Pozdrawiam.
napisał/a: matejjjj 2009-10-05 00:13
Też biorę Neplit Easyhealer 200 oprócz tego jeszcze Diffumax. Na początku gdy mialem świsty lekarz własnie mi je przypisał i po 3-4dniach świsty znikneły. Teraz też je biorę ale za dużo mi nie pomagają.