sterydy dożylne

napisał/a: gattkaa 2014-02-06 20:17
Witam, moja córka - 1 rok i 2 tygodnie życia, jest aktualnie po raz trzeci w szpitalu na zapalenie płuc z ciężką dusznością. Pierwszy raz gdy miał 5 tygodni, drugi w 9 miesiącu życia i teraz trzeci raz. Pomiędzy drugim razem a obecnym miała zapalenie oskrzeli z lekką dusznością z której wyszła dzięki pulmikortowi, berodualowi i groprinosine. W szpitalu zasugerowano nam astmę oskrzelową , niestety nikt nie zrobił jej tam nic w tym kierunku.:( Dodam, ze w 6 miesiącu życia robiłam jej IgE całkowite i test na białko. Oba wyszły dobrze, tzn. że nie ma uczulenia. Ale wiem,że u takich małych dzieci to się zmienia. Do czego zmierzam... Chciałabym zrobić jej testy z krwi - panel mmieszany i jeszcze raz IgE całkowite. Ale Mała ma w szpitalu podawany dożylnie kortyzol i nie wiem ile muszę odczekać,żeby zrobić jej test? i czy są jakiekolwiek szanse,że to niejest astma:( moj syn i ja niestety jesteśmy alergikami:(
z góry dziękuję za wskazówkę.
Agata
napisał/a: Peter 2014-02-07 14:45
To wszystko zależy od rodzaju sterydu. Są krótko działające, są długo działające. Niestety, trzeba zapytać lekarza, jakie sterydy są podawane. Poza tym lekarz winien udzielić informacji również w tej sprawie.
napisał/a: gattkaa 2014-02-09 12:34
podawany ma KORTYZOL. lekarz stwierdził,że trzeba odczekać aż trzy miesiące.... boję się,że do tego czasu znowu trafimy do szpitala:(
napisał/a: Peter 2014-02-13 11:45
Kortyzol działa krótko,, ale to, co spowoduje w organizmie trwa długo. Tak więc 3 msc jest w tym sensie zasadne.